Tom ve Binya PFDK’ya sevk edildi

PTT 1. Lig 32. Haftasında oynanan Kardemir Karabükspor-Vartaş Elazığspor mücadelesinin ardından temsilcimiz Vartaş Elazığspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Tom ve Binya PFDK’ya sevk edildi Spor

Geçtiğimiz hafta sonu Karabük’te oynanan ve ulusal basında da geniş yer bulan olaylı maçta Kırmızı kart gören futbolcumuz Gilles Binya’nın “kural dışı hareketi” ve bir diğer futbolcumuz Tom’un Karabüklü bir taraftarla yaşadığı münasebet nedeniyle profesyonel disiplin kuruluna sevkine karar verildi.

Ayrıca ev sahibi Kardemir Karabükspor da saha olayları ve çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle PFDK’ya sevk edildiği TFF tarafından bildirildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun almış olduğu sevk kararlarında şu ifadeler yer alıyor:

“Kardemir Karabükspor Kulübü'nün 30.04.2016 tarihinde oynanan Kardemir Karabükspor-Vartaş Elazığspor. PTT 1. Lig müsabakasındaki "saha olayları"nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca ve "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Vartaş Elazığspor Kulübü futbolcusu Bınya Augustın Gılles'in 30.04.2016 tarihinde oynanan Kardemir Karabükspor-Vartaş Elazığspor. PTT 1. Lig müsabakasındaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 01.05.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine,

Vartaş Elazığspor Kulübü futbolcusu Wellıngton Brıto Da Sılva'nın aynı müsabakadaki "saldırısı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 44. maddesi uyarınca 03.05.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.”

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları önümüzdeki Perşembe günü açıklanacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom