Ahmet Aytar Yıkım İşlemi Başladı

Şehrin 50 yıl boyunca spor müsabakaları başta olmak üzere çeşitli etkinliklerine ev sahipliği yapan Ahmet Aytar Spor Salonu'nda yıkım işlemi başladı.

Ahmet Aytar Yıkım İşlemi Başladı Güncel
Şehrin 50 yıl boyunca spor müsabakaları başta olmak üzere çeşitli etkinliklerine ev sahipliği yapan Ahmet Aytar Spor Salonu’nda yıkım işlemi başladı.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Elazığ Belediyesi arasında yapılan protokol gereği Spor Salonu yerini kent meydanına bırakacak.
 
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, emektar spor salonunda yıkım işleminin sürdüğünü belirterek açıklamasında şunları söyledi:“Şehrin merkezinde yıllardır çeşitli müsabakalara ve etkinliklere ev sahipliği yapan Ahmet Aytar Spor Salonu’nda yıkım çalışmalarında sona geliniyor. Bakanlığımızla yaptığımız protokol gereği Doğukent Mahallemizde 7 bin m²’lik bir alanda bin kişilik yeni spor salonunu inşa edeceğiz. Mevcut salonun yerini ise kent meydanı olarak yeniden tasarlayacağız. Yıkım işlemi tamamlanır tamamlanmaz şehrimize yakışır bir meydan değerli hemşerilerimizin hizmetine sunulacak.” 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom