Tom ve Binya'nın cezası belli oldu

PTT 1. Lig 32. Haftasında oynanan Kardemir Karabükspor-Vartaş Elazığspor mücadelesinin ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen temsilcimiz Vartaş Elazığspor’un futbolcuları Tom ve Binya’ya verilen cezalar belli oldu.

Tom ve Binya'nın cezası belli oldu Spor

Geçtiğimiz hafta sonu Karabük’te oynanan ve ulusal basında da geniş yer bulan olaylı maçta Kırmızı kart gören futbolcumuz Gilles Binya’nın “kural dışı hareketi” ve bir diğer futbolcumuz Tom’un Karabüklü bir taraftarla yaşadığı münasebet nedeniyle profesyonel disiplin kurulunun kararı bugün açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre Binya, 3 resmi müsabakadan men ve 6.500 TL para cezası verilirken bir diğer futbolcumuz Tom’a ise 2 maçtan men, 2.600 TL para cezası verildi.

Öte yandan ev sahibi Kardemir Karabükspor’a ise 40 bin TL para cezası verildi.

Bugün açıklanan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun kararı şöyle:

“Kardemir Karabükspor Kulübünün, 30.04.2016 tarihinde oynanan Kardemir Karabükspor - Vartaş Elazığspor PTT 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 4 Resmi Müsabakayı Kendi Sahasında Seyircisiz Oynama Cezası ile cezalandırılmasına, (Oyçokluğu)

Aynı müsabakada Kardemir Karabükspor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 40.000.-TL Para Cezası ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan kapalı tribüne giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Vartaş Elazığspor Kulübü sporcusu Bınya Augustın Gılles'in, 30.04.2016 tarihinde oynanan Kardemir Karabükspor - Vartaş Elazığspor PTT 1. Lig müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle takdiren 3 resmi müsabakadan men ve 6.500.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Vartaş Elazığspor Kulübü sporcusu Wellıngton Brıto Da Sılva'nın, rakip takım taraftarına yönelik saldırısı nedeniyle takdiren 2 resmi müsabakadan men ve 2.600.- TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.”

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler