'Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar' projesi

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında 'Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar' projesini hayata geçirdi.

'Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar' projesi Güncel

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde başlattığı proje kapsamın, Elazığ Beyyurdu Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon Merkezinde çocuk ve aile şenliği düzenlendi.

Şenlikte, Elazığ Gençlik Merkezince engelli öğrencilere yönelik bocce, satranç ve voleybol turnuvası yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, bu tür etkinliklerle çocukları topluma kazandırmaya çalıştıklarını söyledi.

Çocukların risklerden korunması, fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan sağlıklı gelişmesinin önemli olduğunu vurgulayan Kenç, sözlerine şöyle devam etti.

"Son zamanlarda teknoloji, bir hastalık oldu. Artık 3-4 yaşındaki çocukların elinde bile tabletler, cep telefonları var. Bunlar gerekli şekilde fiziksel aktivitelerde bulunmuyorlar. Arkadaş grupları olmuyor, okuldan eve dönen çocuklar ya telefon ya da tablet alıp kendi dünyasına çekiliyor. Bu da çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimi açısından tehlikeli olduğu için bakanlığımızın belirlediği politika çerçevesinde 'Ekranla Değil Akranla Büyü" projesi hayata geçirildi."

Etkinlik, engellilerden oluşan halk oyunu ekibinin gösterisiyle son buldu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...