Elazığlılar sessiz şampiyonların yanında

Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Kulübü sporcuları ile bir araya gelen Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kentin sporun merkezi olma yolunda adım adım ilerlediğini söyledi.

Elazığlılar sessiz şampiyonların yanında Spor

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Engelliler Haftası nedeniyle, İşitme Engelliler Süper Ligi’nde şampiyon olan Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Kulübü ve futbolcularıyla bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Yanılmaz, işitme engelliler futbol takımının Türkiye’ye örnek olacak olan başarılara imza attıklarını söyledi. Aldıkları şampiyonluktan dolayı İşitme engeli takımını kutlayan Yanılmaz, “Geçen yıl süper ligde şampiyon olmuş, bu yılda şampiyonluğu hedefleyerek bu yılda süper ligde arka arkaya ikinci şampiyonluğunu almış olan futbolcularımızı kutluyorum. Bu Elazığ’ın, Elazığ’daki birbirine inanan, güvenen ve uyum içerisinde olan bir yönetimin ortaya koyduğu başarıdır. Her birimizin ayrı ayrı kabiliyetleri olabilir, değerleri olabilir. Ama bunlar birbiriyle uyumlu olduklarında mükemmel sonuçların ortaya çıktığını görüyoruz. Bu açıdan İşitme Engelliler futbol takımımız esasında Türkiye’ye örnek olacak olan başarılara imza attılar. Belki önümüzdeki yıllarda da bu birlik, beraberlik, birbirine olan güven ve azim diğer şampiyonlukları da arka arkaya getirecek” dedi.

Bu tip şampiyonlukların Elazığ’daki futbolun gelişimine atılmış olan çok önemli adımlarda biri olduğunu vurgulayan Yanılmaz, “Bu çerçevede Elaziz Belediyespor’umuzun da Bal Lig’inde şampiyon olarak önümüzdeki dönem 3. Lig’de Elazığ’ımızı temsil etmesi Elazığ’ımız da ki her doğan çocuğun gelecek hayallerini süsleyen çok önemli bir olgudur. Geçen hafta Elazığ’da Şanlıurfaspor’la bir kader maçı yaptık. Elazığspor maalesef bu yıl, birçok çalkalanmalarla bu güne kadar geldi. Yönetimdeki çalkalanmalar, transfer yasağının gelmesi, bir kısım futbolcuların Fifa ile olan problemleri ve maalesef şehirde dezavantajlı konularla gündeme gelen bir takım oldu. Elazığspor maalesef bu yıl birçok alanlarda olumsuz haberlerle öne çıktı. Ancak bütün bunlara rağmen, ben bunu içeriden ve dışarıdan vurulan bütün darbelere rağmen Elazığspor bugün Play Off’a kalma şansını çok çok ileri düzeyde devam ettiren bir takımdır. Adana’da yenerek, Play Off’a kalacağız. Play Off’taki şansımızın da çok yüksek olduğuna inanıyorum. Nasip olur, süper ligde Elazıspor’u görürsek bu hiçte anormal bir durum olmaz. Elazığ’ımız hem Elaziz Belediyespor’la hem İşitme Engelliler Futbol takımımız hem de Elazıspor ile sporun bir merkezi olma yolunda adım adım ilerliyor” diye konuştu.

Bu sene de ikinci sezonun oynandığını ve bu sezonda çok güçlü takımların olduğunu ifade eden Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Kulübü Başkanı Ömer Deniz ise, şunları kaydetti:

“Bu seneyi de bir yenilgi ve bir beraberlikle güzel bir performansla ikinci lig şampiyonluğunu Elazığ’a kazandırdık.  Bu şampiyonluğun Elazığ’a ve Belediyemize hayırlı olmasını diliyorum. Eğer böyle giderse muhtemelen diğer şampiyonlukları da alma konusunda bir çabamız olacak. Biz ikinci kez şampiyon olduk ve bu bir süperlik şampiyonluğu. Ama ne yazık ki gerek Elazığ medyasında gerekse ulusal medyada hiç yer almadı bu. Dolayısıyla bu bizim eksikliğimiz. Sessizler kendileri konuşamıyorlar ama bizler onların dili olmalıyız.”

Konuşmaların ardından Başkan Yanılmaz ve futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom