Hayatını engelli çocuklarına adadı

Eşini kaybettikten sonra engelli iki oğluna hem annelik, hem babalık yapan 58 yaşındaki Yıldız Elekçi, fiziksel engelli oğlunun dışarı çıkabilmesi için akülü araç istiyor.

Hayatını engelli çocuklarına adadı Güncel

Elazığ’ın Karşıyaka Mahallesi’nde tek katlı evde yaşayan 7 çocuk annesi Yıldız Elekçi’nin eşi Zeki Elekçi, 10 yıl önce kalp krizi yüzünden hayatını kaybetti. Yıldız Elekçi, diğer çocuklarının da evlenip, evden ayrılmasıyla 2’si engelli, 3 çocuğuyla bir başına kaldı. Hayatın zor şartlarına rağmen çocuklarını kimseye muhtaç etmemek için çabalayan Elekçi, kendi ihtiyaçlarını göremeyen engelli iki oğlunu gözünün önünden ayırmıyor. Fiziksel engelli 35 yaşındaki Deniz ve zihinsel engelli 23 yaşındaki Uğur’a bebek gibi bakan Elekçi, bunları yaparken çok mutlu olduğunu ve ölene kadar da yapmaya devam edeceğini söyledi.

“ONLAR BENİM CİĞERLERİM”

Oğlu Uğur'un 3 aylıkken menenjit hastalığı geçirdiğini ve bu yaşına kadar hep tedavi gördüğünü anlatan anne Elekçi, “Başının iki tarafında da hortum var. Gerçekten zor durumdayım. Sofrada 10 sefer kalkıp oturuyorum. Onların her şeyi benim, onlar da benim ciğerlerim. Deniz ise hiç ayağı kalkmıyor yerde sürünüyor. Seve seve bakıyorum. Kurban olduğum Allah bize uygun görmüş mecbur yapacağız. Gece 10 sefer kalkıyorum, bazı geceler yatmıyorum onlara bakıyorum” dedi.

“BİR KOLUM GİTSE DİĞERİNİ YİNE VERİRİM”

Çocuklarını çok sevdiğini dile getiren Elekçi, “Ciğer atılır mı hiç. Hiçbir şey olmasa ölüme kadar bakacağım. Bir kolum gitse diğer kolumu yine onların önüne vereceğim. Onlar benim her şeyim, ciğerlerimdir. Bu engelli maaşı sonradan çıktı. İnsan sırf bunun için çocuklarına bakmaz. Ben sonuna kadar onlara bakacağım” diye konuştu.

Doğuştan fiziksel engelli doğan oğlu Deniz’in 35 senedir içeriye mahkum olduğunu ifade eden Elekçi, “Oğlum Deniz içeriye mahkum. Hiç dışarıya çıkmıyor. Allah rızası için ona bir akülü araba versinler.  Her zaman içerideler. Biraz televizyon birazda balkonda oturuyorlar. Bir yere gidemiyorlar” ifadelerinde bulundu.

Annesinin üstünü giydirdiğini ve kendisini temizlediğini anlatan Deniz Elekçi de, her şeyinin onun sayesinde olduğunu söyledi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom