KYK öğrencileri, yurt binalarını "Kudüs" yazısıyla ışıklandırdı

Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı Erzincan Terzibaba Kız Yurdu'nda kalan öğrenciler, yurt binalarını Kudüs yazısıyla ışıklandırdı.

KYK öğrencileri, yurt binalarını Erzincan
Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı Erzincan Terzibaba Kız Yurdu’nda kalan öğrenciler, yurt binalarını "Kudüs" yazısıyla ışıklandırdı.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Erzincan Terzibaba Kız Yurdu’nda barınan öğrenciler, 14 Mayıs’ta Kudüs’te yaşanan katliama sessiz kalmadı.

Yüzlerce gence ev sahipliği yapan KYK, İsrail zulmüne karşı sesini yükselmek amacıyla tüm Türkiye ve KKTC’de olduğu gibi Erzincan’daki yurt binalarının ışıklarıyla Kudüs yazdı.

14 Mart’ta ülke geneli ve KKTC’deki tüm yurt binalarının ışıklarıyla aynı anda AFRİN yazarak Zeytindalı Harekâtına ve Mehmetçiğe destek veren KYK öğrencileri, bugünde aynı anda gerçekleştirdiği eylemle Kudüs’ün ebediyen İslam’a ait olduğunu haykırdı.

Gerçekleştirilen etkinliğe yönelik açıklamada bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, “Kudüs’ün direnişe destek olmak için ışıklı gösterimizin yanı sıra tüm yurtlarımızda öğrencilerimizle birlikte hatim ve mevlid-i şerifler okutuluyor. Dualarla Filistin halkının yanında olduğumuz haykırılıyor” diye konuştu.

Yurt binalarını "Kudüs" yazısıyla ışıklandıran öğrenciler dışarı çıkarak, binalarına yazmış oldukları "Kudüs" yazısını fotoğrafladılar.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...