Işıklar ‘Kudüs’ için açıldı

Sivas'ta Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda (KYK) kalan öğrenciler Kudüs'e destek vermek amacıyla yurt binasına dış cephesine odalarının ışıkları işe boydan boya 'Kudüs' yazdı.

Işıklar ‘Kudüs’ için açıldı
Sivas
Sivas’ta Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda (KYK) kalan öğrenciler Kudüs’e destek vermek amacıyla yurt binasına dış cephesine odalarının ışıkları işe boydan boya ‘Kudüs’ yazdı.

Sivas’ta da Cumhuriyet Üniversitesi içerisinde bulunan Emine Nazikeda kız öğrenci yurdunda kalan öğrenciler Amerika Birleşik Devletlerinin geçtiğimiz günlerde büyük elçiliğini Kudüs’e taşıması ve İsrail’in Gazze’de ki Filistinlilere dönük katliamına karşı sessiz kalmayarak yurt binalarının dış cephesine odalarının ışıkları ile ‘Kudüs’ yazdı. Daha sonra yurt binası önünde toplanan yurt yetkilileri ve öğrenciler tekbirler getirip, üzerinde ‘Kudüs Kırmızı Çizgimizdir’ yazılı dövizler açarak İsrail’i protesto etti.

KYK Sivas İl Müdürü Erdoğan Tunç, yaptığı açıklamada “ Sivas KYK yurtlarında kalan öğrencilerimizle birlikte Emine Nazik Eda koz öğrenci yurdumuzun önünde ışıklarla Kudüs yazısı yazdık. Gençlerimizde bizim yanımızda durarak bize destek veriyorlar” dedi. Yurtta kalan İlahiyat öğrencisi Pınar Doğan, Kudüs’ün kırmızı çizgileri olduğunu belirterek, “Biz bu gün burada KYK gençliği olarak, bilinçli bir gençlik olarak Kudüs’te yapılan bu zulme tepkimizi koymak için toplandık. Biz Kudüs’e yapılan bu zulme hayır diyoruz ve zulmün bitmesini istiyoruz. Kudüs bizimdir ve elbet bizim kalacak" şeklinde konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...