Adıyaman Eczacılar Odasının 10. yıl etkinliği

14 Mayıs Eczacılık Bayramı ve Bilimsel Eczacılığın 179. yılı kutlamaları çerçevesinde Adıyaman Eczacılar Odasının 10. kuruluş yıl dönümü düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Adıyaman Eczacılar Odasının 10. yıl etkinliği
Adıyaman
14 Mayıs Eczacılık Bayramı ve Bilimsel Eczacılığın 179. yılı kutlamaları çerçevesinde Adıyaman Eczacılar Odasının 10. kuruluş yıl dönümü düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Adıyaman Eczacılar Odasında gerçekleştirilen programda Adıyaman Eczacılar Odasının 10. kuruluş yıl dönümü kutlandı. Programda, mesleklerinde 30 yılını dolduran eczacılara plaket verildi.

Programın açılışında konuşan Adıyaman Eczacılar Odası Başkanı Kemal Taş, İsrail’in Kudüs katliamını kınayarak başladı.

Kemal Taş konuşmasında 177 üyelerinin bulunduğunu belirterek, “Her meslekte olduğu gibi bizimde mesleki sorunlarımız var. Kamunun eczanelerimize yüklediği kamu kurum ıskontosu, muayene ücretini toplamak çok büyük sıkıntı oluyor. Bütün zorluklara rağmen halkımıza sağlık hizmeti vermekteyiz” dedi.

Adıyaman Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz ise konuşmasında, “Sağlık alanındaki başarı topyekün sağlık alanında hizmet veren tüm paydaşların emekleriyle, destekleriyle, en önemlisi profesyonel işbirliği ile gerçekleşmiştir. Hiç kuşkusuz bu işbirliğinin en önemli unsurlarından birisi eczacılarımızdır. Eczacılık sağlık sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. İlaçların yapımından hastanın takibine kadar her safahatta sorumlulukları olan eczacılarımızın bu özel gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Solmaz’ da konuşmasında, eczacılığın insanlık tarihinden beri gelen bir meslek olduğunu belirterek, “Eczacılık stratejik bir meslektir. Hastalıkların tedavisinde, koruyucu etkinlikte son derece önemli bir meslektir. Son 1 buçuk yıldan beri antibiyotik sınırlandırmasıyla birlikte kurallara eczacılarımız uyuyor. Kurallara uydukları için tebrik ediyorum” dedi.

Ecza deposu ve ilaç firması yetkililerinin konuşmalarının sonrasında meslekte 30 yılını doldurmuş eczacılara plaket verildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...