Serdar'dan Kılıçdaroğlu'na kınama

Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOBB Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Serdar'dan Kılıçdaroğlu'na kınama Siyaset

Ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOBB Genel Kurulu’nda yaptığı “başkanlık sistemini kan dökmeden getiremezsiniz” açıklaması talihsiz, art niyetli ve provokasyon amaçlıdır. CHP lideri sayın Kılıçdaroğlu bu açıklamasıyla savaş çığırtkanlığı yapmış, terör ve kaos peşinde koşanların ekmeğine yağ sürmüştür.

Sorumluluktan uzak, siyasi etiğe sığmayan bu açıklama ile Kılıçdaroğlu, demokrasiden ve milli iradeden değil taraf olmadığını bir kez daha kamuoyuna ilan etmiştir.

CHP genel başkanlığı ve ana muhalefet partisi liderliği ciddi bir makamdır. Yurtta sulh, cihanda sulh ilkesini benimsemiş bir partinin genel başkanı olarak Kılıçdaroğlu, bu açıklaması ile hem savunduğu düşünceler ile ters düşmüş hem de bulunduğu makama leke sürmüştür. Ülke kamuoyu Kılıçdaroğlu’ndan özür, CHP'li vatandaşlarımız açıklama beklemektedir.

Unutulmamalıdır ki TBMM, aziz milletimizin yegâne temsilcisidir ve millet iradesiyle seçilen yüce meclisin kabul etmesi halinde başkanlık sistemi gelecektir. Hakikat böyle iken; darbeyi, vesayeti, kargaşayı ve terörizmi çağrıştıran bu açıklama, siyasi tarihimizde kara bir leke olarak yerini alacaktır. Siyasi rekabeti, siyasi husumetle karıştıran Kılıçdaroğlu’na tavsiyemiz, demokratik yollar haricinde herhangi bir girişime tevessül etmemesidir. Aksi takdirde hem tarih önünde hem de milletimizin vicdanında mahkûm kalmaya devam edecektir.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom