Elazığ mevsimlik bitkilerle süsleniyor

Havaların ısınmasıyla birlikte rengarenk çiçekler, park ve bahçeleri süslemeye devam ediyor. Elazığ Belediyesi tarafından, şehrin muhtelif caddeleri ile park ve dinlenme alanlarına 488 bin adet bitki dikimi gerçekleştirildi.

Elazığ mevsimlik bitkilerle süsleniyor Güncel

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte çalışma temposunu artıran Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri park ve yeşil alanlara, orta refüj ve peyzaj düzenleme alanlarına farklı türden mevsimlik bitkilerin dikimine devam etti.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz,  mevsimlik bitkilerin şehrin muhtelif alanlarını süslediğini belirterek açıklamasında şunları kaydetti:

“Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz şehrin dört bir tarafında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda sarı ve turuncu renkli kadifeler, beyaz, pembe ve kırmızı begonyalar, mor renkli vapurdumanı, kırmızı renkli ateş çiçekleri, karışık renkli camgüzeli, karışık renkli petunyalar, sakız sardunyalar ve varyeteleri gibi bitkiler toprakla buluşturuldu. Ekiplerimizin yürüttüğü çalışmalarla şehrimiz rengârenk bir görünüme kavuşmaktadır. Özellikle renk cümbüşü olan bitkilerin çiçek açmasıyla ortaya çıkan kartpostallık görüntü hemşerilerimizin beğenisini kazanıyor. Belediye olarak şehrimizin genelinde yürüttüğümüz çalışmalarımız yaz aylarıyla artarak devam edecek.”

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...