Kaçak hafriyat dökümüne sıkı denetim

Elazığ Belediyesi hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atıklarının kontrolü amacıyla hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini etkin bir şekilde sürdürüyor.

Kaçak hafriyat dökümüne sıkı denetim Güncel

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce, inşaat sezonunun başlamasıyla birlikte çevresel ve görsel kirliliğin önüne geçmek amacıyla kaçak hafriyat dökümüne yönelik denetimler etkin bir şekilde sürdürülüyor. Yapılan denetimlerde Elazığ Belediyesi’nce oluşturulan hafriyat döküm alanlarının dışındaki bölgelere inşaat kalıntısı ve hafriyat toprağı döken kişiler tespit edilerek, Kabahatler Kanunu doğrultusunda cezai işlemler uygulanıyor.

VATANDAŞLARIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada daha düzenli ve temiz bir Elazığ için çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğü belirtilerek, “İnşaat yıkıntı atıklarını toplanması ve depolanmasına ilişkin belirlenen alanlar dışında gerçekleştirilen dökümlere yönelik denetimler Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce sürdürülmektedir. Vatandaşlarımızın da daha temiz bir çevre hedefine destek sağlayarak, kaçak hafriyat dökümü yapan kişilere yönelik ALO 153 Beyaz Masa’ya bildirimde bulunmalarını bekliyoruz” denildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom