Öğrencilerden örnek çevre temizliği

Elazığ'da öğrenciler Hazar Gölü çevresinde temizlik yaptı.

Öğrencilerden örnek  çevre temizliği Güncel

Elazığ Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün organizasyonuyla, yüzlerce öğrenci Sivrice İlçe Merkezi ve Hazar Gölü kıyısında temizlik yaptı. Çoğunluğunu 6-17 yaş arası öğrencilerin oluşturduğu, farklı okullardan 500 öğrenci temizlik çalışması için Elazığ Belediyesi tarafından otobüslerle Sivrice ilçesine taşındı. Öğrencilere  Sivrice Kaymakamı Cengiz Erdem ile Belediye Başkanı Ebubekir Irmak’ta eşlik etti.

Çevre bilincine ve çevresel sorunların farkındalığına dikkat çekmek üzere gerçekleşen etkinlikte, öğrenciler torbalar dolusu atık topladı ve toplanan atıklar geri dönüşüme tabii tutulmak üzere Elazığ Belediyesi Temizlik işlerine teslim etti.

Çevrenin gelecek nesillere bırakılacak en önemli miras olduğuna dikkat çeken Elazığ Belediyesi yetkilileri, “Belediye olarak başta Çöpten Enerji Üretim tesisi olmak üzere, atık yağ toplama, ambalaj atıklarının geri dönüşümü gibi çevresel pek çok projeyi hayata geçirdik. Çevrenin korunmasına yönelik her girişimin yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom