Şehrin yeni yıldızı 'Cip Barajı Mesire Alanı'

Yeşille iç içe manzarası ve doğa harikası güzelliğiyle iftarını açmak isteyen hemşehrilerimizin yeni yıldızı 'Cip Barajı Mesire Alanı' ziyaretçi akınına uğruyor.

Şehrin yeni yıldızı 'Cip Barajı Mesire Alanı' Güncel

Cip Barajı Mesire Alanı, şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşıp, tabiatın kucağında huzur bulmak isteyen vatandaşlarımızın Ramazan ayında da vazgeçilmezi oldu.

Çocuk oyun gruplarından otoparka, yeşil alanlardan kameriyelere, spor alanlarından cami ve abdesthanelerine her şeyin detaylıca projelendirilerek hayata geçirildiği 1 Milyon 540 bin metrekarelik Cip Mesire Alanı, aile ve misafirleriyle birlikte piknik yapmak isteyen hemşerilerimizin, iftar açmak için öncelikli seçenekleri arasına yerleşti.

MESİRE ALANINA ÖVGÜLER

Belediye tarafından gerçekleştirilen kapsamlı çalışmalar neticesinde yepyeni bir kimlik kazanan Cip Barajı Mesire Alanına vatandaşlardan övgüler gelmeye devam ediyor.

Yetişmiş çınar ve çam ağaçlarının gölgesinde nefes almanın, kendileri için de büyük bir imkân olduğunu ifade eden vatandaşlar, böyle görkemli bir sosyal alana Elazığ’ın ihtiyacı olduğunu ve Şehit Polis Fethi Sekin Mesire Alanıyla birlikte ihtiyacın büyük ölçüde karşılandığını ifade ettiler.

"VERİLEN EMEK GÖZLE GÖRÜLÜYOR"

Güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte Cip Barajı Mesire Alanı'na akın eden vatandaşlar, daha önce atıl durumda olan mekanın, kavuştuğu yeni yüzüyle birlikte kendilerini de mutlu ettiğini ve alanda su kaynaklarının bolluğundan ibadethanelerin varlığına kadar her ihtiyacın tasarlanarak hayata geçirildiğini kaydettiler.

Kaderine terk edilmiş piknik alanının Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve belediye çalışanları tarafından kapsamlı bir çalışmaya tabi tutulduğunu ifade eden vatandaşlar, çalışmaların gözle görülür olduğunu  ve  alanın ciddi bir emeğin ürünü olarak hayat bulduğunu kaydettiler.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR