FHGC'den Gazetecilere kurs

Elazığ Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC), gazetecilere masaüstü ve fotoğrafçılık kursu vermeye başladı.

FHGC'den Gazetecilere kurs Güncel

FHGC ve Elazığ Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen kursta,  yerel gazete çalışan muhabir, teknik eleman ve gazeteci adaylarına masaüstü yayıncılık ve fotoğrafçılık kursu verilmeye başlandı. Hafta sonları verilen ve 60 saat sürecek olan kursta katılımcılara indesign, photoshop ve fotoğrafçılık gibi konularda kurs veriliyor. Kursun sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

FHGC Başkanı Mehmet Topal, "Elazığ'da faaliyet gösteren yerel gazetelerimizde indesign sistemini alıştırmak ve yerleştirmek istiyoruz. İki başlıklı bir kurs. Hem masaüstü yayıncılık hem de fotoğrafçılık kursu veriyoruz. Bir haberin yüzde 50'si fotoğraftır. Bu yüzden ikisini birbirinden ayırmak mümkün değildir. Yetiştirilecek elemanlarında yüzde 50 yüzde 50 birbirini tamamlayarak yüzde 100 yeni programı öğrenmelerini arzuluyoruz. Kursumuz umduğumuzdan da fazla ilgi gördü. Yeni dönemde Elazığ'daki yerel gazetelerimiz ve dergilerimiz bu yeni programlar sayesinde daha hızlı bir şekilde sayfalarını hazırlayıp, okuyucuya ulaştırmış olacaktır" dedi.

Masaüstü yayıncılık  ve fotoğrafçılık kursu için geldiğini dile getiren  Songül Dursun, verilecek olan kursun gazetecilik anlamında kendisine yardımcı olacağını söyledi.

Emre Özden ise alacağı eğitim ile gazetecilik ve medya sektöründe kalifiyeli elaman olacağını belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom