Aşçıların zorlu Ramazan mesaisi

Elazığ'da, her gün 2 bin kişiye iftarlık hazırlayan aşçılar, hem ocakların sıcaklığı hem de yemeklerin içerisinde zorlu Ramazan mesaisi harcıyor.

Aşçıların zorlu Ramazan mesaisi Güncel

Elazığ Belediyesi Ramazan ayı boyunca her gün 2 bin kişiye iftar veriyor. 2 bin kişinin yemeğini ise belediye personellerinden 3 aşçı 5 yardımcı olmak üzere 8 kişilik ekip hazırlıyor. Sabahın erken saatlerinde gelen aşçılar, öğlenden sonraya kadar yemekleri hazırlıyor. Hazırlanan yemekler ardından vakum makinesi ile paketleniyor. Sıcaklık koruyucusu termobaks dolaplara konan yemekler iftar saatine kadar muhafaza ediliyor. Ardından iftar çadırında vatandaşa dağıtılıyor.

Her gün 2 bin kişilik yemek çıkarttıklarını belirten ustabaşı Hayrettin Parlak, “8 gibi işe başlıyoruz. Saat 14.00 gibi paketlemeye geçiyoruz. Daha sonra iftar çadırına gidiyoruz. Orada dağıtımı yapıyoruz. Saat 22.00 gibi de işimiz bitiyor"dedi.Günde ortalama 100 kilogram pirinç, 20 litre yağ ve şehriye kullandıklarını ifade eden Parlak, aylık bir liste oluşturulduğunu ona göre her gün farklı yemekler yaptıklarını aktardı.

22 yıldır belediyede çalıştığını aktaran aşçılardan Hacı Bayram ise, “Her Ramazan ayında yemek hazırlıyoruz. Her sene kazan ile götürüp dağıtırken bu sene paketleyip dağıtıyoruz. Paket yapınca biraz zor oldu. Sabah erken geliyoruz. 18’e kadar paketleri yetiştiriyoruz. Hem zevkli hem de biraz dramatik. Güzel, biz mutluyuz” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...