Tarım Gıda ve Otomotiv Fuarı Açıldı

Tarım gıda ve otomotiv fuarı büyük bir katılımla açıldı

Tarım Gıda ve Otomotiv Fuarı Açıldı Teknoloji
5-6-7-8 Eylül tarihleri arasında Doğu Garajı’nda açık kalacak olan fuarın açılışına Vali Ömer Faruk Koçak, Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Ziraat Odası Meclis Başkanı Bekir Şinasi Özdemir, Oda Başkanı İbrahim Hacıoğulları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Açılışın ardından değerlendirmelerde bulunan Vali Ömer Faruk Koçak ise konuşmasında ilki yapılan Elazığ Tarım Gıda ve Otomotiv Fuarı’nın Elazığ tarımına katkı sağlayacağına inandığını kaydederek, fuara 25 firmanın katıldığını belirtti. Bu tür organizasyonların ilde üretilen ürünlerin sergilenmesi ve tanıtılması açısından önemli olduğunu ifade eden Vali Koçak, markalaşmanın ve üretimde hedef büyütmenin önemine değinerek, Elazığ’ın kültürel alanda önemli bir birikime sahip olduğunu, bu birikimi tarıma ve üretime yansıtması gerektiğini de sözlerine ekledi. 
 
Daha sonra bir değerlendirme yapan Elazığ Ziraat Odası Meclis Başkanı Bekir Şinasi Özdemir ise Elazığ’da böylesi bir fuarın ilk defa düzenlendiğini belirterek, amaçlarının Elazığ’da üretilen tarım alet ve makinalarının tanıtılması olduğunu söyledi.
 
Konuşmaların ardından plaket töreni gerçekleştirilerek emeği geçenlere plaket verildi.
 
Vali Koçak ve beraberindekiler daha sonra fuar alanını gezerek, ürünlerini sergileyen firmaların yetkililerinden bilgi aldılar.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom