Tunceli-Erzincan karayolu kapatıldı

Tunceli Valiliği, Tunceli-Pülümür karayolunun transit geçiş yapan otobüs, kamyon ve özel araçlara ikinci bir duyuruya kadar kapatıldığını açıkladı.

Tunceli-Erzincan karayolu kapatıldı Genel

Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin tesisi için her türlü emniyet ve asayiş tedbirinin alındığı belirtilerek, “Bu kapsamda Tunceli- Pülümür ve Tunceli-Ovacık karayollarını kullanma zarureti içinde olan ilimiz meskun mahallerinde mukim vatandaşlar ve vatandaşlarımızın ihtiyaçları ile ilişkili trafikler haricindeki araçların geçişi (Tunceli-Pülümür karayolunu transit geçiş olarak kullanacak otobüs, kamyon ve özel araçlar dahil olmak üzere) 15.05.2016 tarihinden itibaren ikinci bir duyuruya kadar kısıtlanmıştır. Vatandaşlarımızın ikinci bir açıklamaya kadar alternatif yol güzergahlarını kullanmaları önemle duyurulur” denildi.

Tunceli-Erzincan karayolunda cuma akşamı PKK’lı bir grup tarafından iki aracın yakılmasının ardından güvenlik güçleri güzergahı kullanmak isteyen araçlara izin vermezken, yolda TIR ve kamyonlar uzun bir kuyruk oluşturmuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom