Nakliyeciler Sitesi büyük imkanlar sunuyor

Elazığ’daki kamyon ve tır parkı sorununa büyük bir ölçüde çözüme kavuşturan ve dağınık halde bulunan nakliyeci esnafını tek çatı altında toplayan Elazığ Park Nakliyeciler Sitesi kamyon ve tır parkı, diğer illerdeki nakliyeciler sitesine örnek oluyor.

Nakliyeciler Sitesi büyük imkanlar sunuyor Güncel

Elazığ-Bingöl karayolu 1 Km’de Akçakiraz Beldesinde hizmet veren Elazığ Park Nakliyeciler Sitesi kamyon ve tır parkı, Elazığ şehir merkezine yakın olmasının yanında Küçük Sanayi sitesine 100 metre, Organize Sanayi Bölgesine 2 Km uzaklıkta olması nakliyeci esnafına, kamyon ve tır şoförlerine büyük kolaylık sağlıyor.

50 dönümlük arazi üzerine kurulan Elazığ Park Nakliyeciler Sitesi kamyon ve tır parkı, 1500 yakın araca hizmet verebilmenin yanında site içinde; 20 adet yazıhane, lokanta, kafeterya, Lastik tamircisi, oto elektrikçisi ve brandacısı ve banyolarıyla esnafların ihtiyaçlarına büyük ölçüde cevap veriyor.

GENÇTOY: “SİTEMİZ DİĞER SİTELERE ÖRNEK SİTE”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Elazığ Park Nakliyeciler Sitesi Kamyon ve Tır Parkı İşletme Müdürü Harun Gençtoy, “Biz memleketimiz olan Elazığ'ımızı çok sevdiğimiz için Ankara'dan ilimize yatırım yaparak Elazığ Park Nakliyeciler Sitesi Kamyon ve Tır Parkı kurduk.” diyerek Nakliyeciler Sitesinin de esnafların ihtiyaçlarına cevap verecek tüm işletmeleri de kurduklarını söyledi. Gençtoy açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Elazığ’da nakliyecilik mesleğini icra eden esnafların ihtiyaçlarına cevap vermek adına böyle bir yatırım girişiminde bulunduklarını ifade eden Gençtoy, "Nakliyeciler olarak ilgili konuyu Elazığ Belediye Başkanımızla istişare ettik. Kendileri il dışından gelen bir yatırım olarak değerlendirdiler. Kendilerine “sizin böyle bir düşünceniz varsa biz yapmayalım” dedik. Kendileri de il dışından bir yatırım olduğu için Belediyenin de yükünü aldığı için destekleyeceklerini ve projemizi hazırlayıp uygulamaya geçirmemizi istediler. Bizde yaklaşık iki yıldır bu süreci hazırladık ve uygulama geçirdik.” dedi.

Nakliyeciler sitesinin, Elazığ’daki nakliyecilerin ihtiyaçlarına büyük ölçüce cevap verdiğini söyleyen Elazığ Park Nakliyeciler Sitesi Kamyon ve Tır Parkı İşletme Müdürü Harun Gençtoy, “İl dışından gelen araçlar Güney Çevre Yolu’nu kullanarak direkt Bingöl Yolu istikametinden sitemize gelebiliyorlar. Elazığ Park Nakliyeciler Sitesi kamyon ve tır parkımız, Küçük Sanayi sitesine 100 metre Organize Sanayi Bölgesine 2 Km uzaklıkta olması kamyoncu ve tırcı esnafı rahatlıkla yük alıp indirebilmekte ve fabrikalarla iletişime geçebiliyor. Site olarak yetkililerimizden bazı taleplerimiz var. Bunlarda en kısa sürede yerine getirileceğini ümit ediyorum. Tüm illerde Nakliyeciler Sitesi il dışında ve fabrikalara yakın olan yerlere yapılmıştır. Bizim sitemiz de il dışında, fabrikalara çok yakın ve ulaşımı çok rahat olması nedeniyle esnaflarımız bu konuda çok rahattır. Eskiden nakliyeciler esnafımız ilimizin faklı yerlerinde dağınık şekilde duruyorlardı. Şehir merkezinde yük indirip bindirmede çok sıkıntı yaşıyorlardı. Sitemiz kurulmasıyla birlikte bu sıkıntıları da giderildi. İlimizin en büyük sorunları arasında yer alan trafik sorunu da bir nebze çözüldü.” diye konuştu.

İl yöneticilerini ziyaret etmeleri için nakliyeciler sitesine davet eden Gençtoy, “Biz Ankara’dan Elazığ’a yatırım yapan bir işletmeyiz il yöneticilerimizden desteklerini bekliyoruz ve işletmemizi ziyaret etmelerini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom