Bu şehir tarım ve hayvancılık şehridir

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevine atanan Turan Karahan’a kutlama ziyaretinde bulundu.

Bu şehir tarım ve hayvancılık şehridir Güncel

Vali Zorluoğlu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne gelişinde Vali Yardımcısı Haluk Çakmak, İl Müdürü Turan Karahan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yöneticileri tarafından karşılandı.

KARAHAN: ALDIĞIMIZ BAYRAĞI DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Ziyarette bir değerlendirmede bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, “Sayın Valimize bu ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Dört yıldır Elazığ’da görev yapmaktayım, bir yıldır da Sayın Valimizle birlikte görev yapmaktayım. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunda görev yaptık, şimdi de Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevine atandım. Sayın Valimizin de destekleri ile Elazığ’da tarım alanında iştigal eden vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalışacağız. Sayın Valimizin bizlere verdiği cesaretle aldığımız bayrağı daha ileri bir noktaya taşıma konusunda irade göstereceğiz. Elazığ malum tarım ve hayvancılık memleketidir. Tarım ve hayvancılığı kalkındırarak vatandaşımızın refah seviyesini en üst seviyeye çıkaracağız. Sayın Valimize ziyaretinden dolayı teşekkür ediyor saygılar sunuyorum”. 

Ziyarette bir değerlendirme yapan Vali Zorluoğlu ise şunları kaydetti, “Bugün yeni atanan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüze bir hayırlı olsun ziyareti yaptık. Turan Bey ilimizin başarılı bürokratlarından biri, bu başarısını da daha önce bulunduğu TKDK Koordinatörlüğünde ortaya koymuştu. Bu görevi de devam etmekle beraber esas olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevi uhdesine verildi. Bu görevi de layıkıyla yerine getireceğine yürekten inanıyorum. Bu memleket için atılacak her olumlu adımda yanında olacağımı belirtiyor ve görevinde başarılar diliyorum.

VALİ ZORLUOĞLU: ELAZIĞ BİR TARIM VE HAYVANCILIK ŞEHRİDİR

Elazığ tarım ve hayvancılık bakımından önemli bir şehirdir. Kalkınma Kurultayında Elazığ için balıkçılık ön plana çıkmış ise de tarım ve hayvancılığın da bu alana eklenmesi gerektiğini, balıkçılığın tarım başlığının altında bir alt unsur olarak değerlendirilebileceğini düşünmekteyim. Elazığ tarım alanında üretim açısından çok yüksek bir potansiyele sahiptir.

Hükümetimiz Uluoava Sulama Projesini 2016 yatırım programına almıştır. Bize düşen görev Uluoava ve Kuzova Sulama Projesi başta olmak üzere bütün sulama projelerini behemehâl tamamlamak, daha fazla toprağımızı suyla buluşturmaktadır.

VALİ ZORLUOĞLU: İNŞALLAH YENİ MÜDÜRÜMÜZLE TARIMSAL BİR ATILIM GERÇEKLEŞTİRİRİZ

Bunları gerçekleştirdiğimiz takdirde Elazığ’da çok büyük bir tarımsal üretim miktarı olacağı aşikârdır. Bu sorunun halledilmesi tarımsal üretimin artırılması kadar insanlarımızın toprağına bağlı yaşamasını sağlayarak, Elazığ’ın en önemli sorunlarından biri olan göç meselesinin çözümüne de olumlu katkı yapacaktır. Toprağına bağlanan, onunla bütünleşen insanların göç etmeyecekleri aşikârdır. Bu durumun orta ve uzun vadede Elazığ’daki demografik yapıyı ve sosyal dokuyu olumlu yönde etkileyeceği kanaatindeyim. Bu nedenle tarım ve hayvancılık benim gündemimde ilk sıralarda yer almaktadır. İnşallah yeni atanan müdürümüz, ilgili sivil toplum örgütleri ve kamuoyunun da desteği ile Elazığ’da tarımsal bir atılım gerçekleştiririz. Turan Bey’e yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyor ve kendisine başarılar diliyorum”.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom