Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması İnönü Stadı için umut oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı bir televizyon programında 'Eski statların yerine millet bahçeleri yapacağız' yönündeki açıklamaları, Malatya'da akıbeti belirsizliğini koruyan İnönü Stadı için de umut ışığı oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması İnönü Stadı için umut oldu
Malatya
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir televizyon programında ‘Eski statların yerine millet bahçeleri yapacağız’ yönündeki açıklamaları, Malatya’da akıbeti belirsizliğini koruyan İnönü Stadı için de umut ışığı oldu.

Battalgazi Belediye Başkanlığı görevine geldikten sonra eski DSİ alanından başlayıp, Hürriyet Parkı’nı da içerisinde alacak şekilde 200 dönümlük alana ’Yeşil Kuşak’ projesiyle dev bir şehir parkı yapılması için çalışacaklarını söyleyen Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının mutluluk verici olduğunu söyledi. Gürkan, Yeşil Kuşak Projesi için yıllardır yoğun bir uğraş içerisinde olduklarını ifade ederek, "Biz ilk göreve geldiğimizde Yeşil Kuşak Projesi kapsamında dev bir şehir parkı yapılması için çalışacağımızı söylemiştik. Hatta bu konudaki düşüncelerimizi sayın cumhurbaşkanımızın Malatya ziyaretlerinde kendisiyle de paylaşmış, o da yanında bulunan TOKİ başkanına gerekli talimatları vermişti. Gelinen süreçte sayın cumhurbaşkanımızın bu konuya gösterdiği hassasiyete müteşekkiriz gerçekten. Ak Parti hükümetleri döneminde yeşile ve yeşil dokuya verilen önemin bir tezahürü olarak biz de Battalgazi Belediyesi olarak bu projeye çok büyük değer verdik. Cumhurbaşkanımızın açıklaması bizi fazlasıyla mutlu etmiştir” dedi."Sürecin daha hızlı işleyeceğini düşünüyorum”

Gürkan, Malatya İnönü Stadyumu’nun yerinin yeşil alan olarak milletin hizmetine sunulması düşüncesini kamuoyu ile paylaştıktan sonra 13 ilde daha destek gördüğünü kaydederek, sözlerine şöyle devam etti:

"Biz bu projemizi dile getirdikten sonra Türkiye’de 13 ilde daha eski stadı yıkılma aşamasında bulunan şehir, yeşil alan yapılması noktasında karar kıldı. Tabi bu projenin başlangıç noktası itibariyle yeni Battalgazi Belediyesi binamızı ve devamında da çevre düzenlemesi işini gerçekleştirdik. Hatta Atatürk Kız Lisesi’ni yenisini yapmak suretiyle yıkıp taşıdık. Sanat Okulu’nun yerinin yıkılıp taşınması işini de Büyükşehir Belediyemiz yapacaktı ancak orada henüz bir gelişme yok. Eğer mümkün olursa biz burayı tekrar alıp, yeşil alana kazandırabileceğimizi paylaşacağız. Ben Cumhurbaşkanımızın açıklamasından sonra sürecin daha hızlı işleyeceğini düşünüyorum."

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...