Su sorunu yaşayan Arguvan’da sondaj çalışması

Arguvan Halpuzlular Kalkındırma ve Dayanışma Derneği tarafından kuraklık sorunu yaşayan Arguvan'da sondaj çalışması yapılacak.

Su sorunu yaşayan Arguvan’da sondaj çalışması
Malatya
Arguvan Halpuzlular Kalkındırma ve Dayanışma Derneği tarafından kuraklık sorunu yaşayan Arguvan’da sondaj çalışması yapılacak.

Dolaylı Mahallesinde yapılacak olan sondaj çalışmasında elde edilen su sulamada kullanılacak. Sondaj çalışması hakkında bilgi veren dernek başkanı Erdal Ekici, "Dernek olarak acilen su sorununu çözmek için sondaj çalışması yaptık. Şimdi sanayide 7/8 litre suya kavuştuk mevcut havuzun onarımını yaptık çalışma devam ediyor. Sondajla bulunan suyu sulama amaçlı olarak kullanacağız dalgıç ve pompaya ruhsat işlemleri için maddi desteği ihtiyacımız vardır. Şuana kadar bize malzeme desteği sağlayan Arguvan Belediyesine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...