Tarihi ilçe Palu'da gökkuşağı büyüledi

Elazığ'ın tarihi ilçesi Palu'da yağmurun ardından oluşan gökkuşağı güzel görüntüler oluşturdu.

Tarihi ilçe Palu'da gökkuşağı büyüledi Güncel

Ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin izlerini taşıyan, ortasından geçen Murat Nehri, doğası, yeşili, akar sularıyla adeta bir tabloyu andıran tarihi ilçe her mevsimde ayrı bir güzelliğe ev sahipliği yapıyor.

Yaklaşık 7 bin yıllık tarihe sahip olan ilçesinde etkili olan yağmurun ardından güneş açtı. Güneşin çıkmasıyla oluşan gökkuşağı seyrine doyumsuz manzara oluşturdu.

Bu manzarayı ölümsüzleştirmek isteyen ziyaretçiler fotoğraf çekti.

Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu, tarihin birçok döneminde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan ilçenin sadece kültürel mirasıyla değil aynı zamanda doğasıyla da büyülediğini söyledi.

Murat Nehri havzasında kurulu olan ilçenin her mevsim tabloyu andırdığını ifade eden Dağoğlu, bir medeniyet merkezi özelliğindeki Palu'nun doğanın renklerinin bir araya geldiği bir gökkuşağı gibi olduğunu vurguladı.

Dağoğlu, ilkbaharda yağan yağmurların ardından sürekli oluşan ve Murat Nehri'nin iki yakasını birleştiren gökkuşağının bunun yansıması olduğunu dile getirerek, "İlçemizi anlatmaya gerek yok, yaşamak lazım. Doğa, tarih ve fotoğraf tutkunlarını ilçemize bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...