Adana Demirspor Elazığ’a geliyor

Perşembe günü oynanacak Vartaş Elazığspor-Adana Demirspor mücadelesi için Malatya’da kampa giren Adana Demirspor kafilesi, Malatya Valiliği’nin kararı üzerine Adana Demirspor’un şehri terk etmeleri istendi.

Adana Demirspor Elazığ’a geliyor Spor

Dün Malatya’ya gelen Adana Demirsporlu futbolcular, akşam saatlerinde Malatyalı taraftarın tepkisiyle karşılaştılar. Sosyal medyadan da tepkiler artınca Malatya Valiliği ilginç bir karar alarak Adana Demirsporlu futbolcuların güvenlik nedeniyle antrenman yapmamaları ve şehri terk etmeleri istendi.

Malatya İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından açıklanan kararda, "TFF 2015-2016 sezonunda PTT 1. lig'de Elazığ Atatürk Stadyumu'nda 19.05.2016 Günü saat 21.30'da oynanacak olan Vartaş Elazığspor-Adana Demirspor play-off müsabakası için 16.05.2016 günü ilimize intikal ederek Hilton Otel'de konaklayan Adana Demirspor takım kafilesinin, 17.05.2016 günü 17.30 sıralarında ve 18.05.2016 günü saat 17.00 sıralarında Alima Yeni Malatyaspor takımı antrenman tesislerinde gerçekleştirilmesi planlanan antrenman organizasyonlarının, Alima Yeni Malatyaspor takım taraftarı ile Adana Demirspor takım taraftarları arasındaki rekabet, 2015-2016 sezonunun ilk yarısında ilimizde, ikinci yarısında Adana ilinde meydana gelen olaylar ve her iki takım taraftar gruplarının sosyal medya üzerinden karşılıklı olarak şiddet içeren atışmalarının brlikte değerlendirilmesi neticesinde güvenlik gerekçesi ile ilimizde yapılmamasının tavsiye niteliğinde kararına; toplantıya katılan üyelerin oy birliği ile karar verilmiştir." denildi.

Bunun üzerine Malatya’dan ayrılan Adana Demirsporlu futbolcular, Elazığ’a gelerek antrenmanlarına devam edecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom