Mezarlıklardaki bakım çalışmaları sürüyor

Elazığ Belediyesi cenaze hizmetleriyle, insan hayatının en zor zaman diliminde vatandaşlara desteğini sürdürüyor.

Mezarlıklardaki bakım çalışmaları sürüyor Güncel

Elazığ Belediyesi tarafından 21 Ocak 2015 tarihinde hayata geçirilen ALO 188 Ücretsiz Cenaze hizmetiyle, vatandaşların tek telefonuyla harekete geçen uzman ekipler, cenaze yıkama, kefenleme, defin ve nakil işlemlerini 7/24 ücretsiz olarak sunarken, Antalya, Ankara ve Mersin’den sonra 4. il olarak havayoluyla şehir dışına cenaze nakil işlemlerini gerçekleştiren tek il olma özelliği ile de hizmet kalitesini ortaya koyuyor. 

MEZARLIK ALANLARINDA BAKIM ÇALIŞMALARI
Sosyal Belediyecilik ilkesi doğrultusunda ALO 188 Ücretsiz Cenaze hizmeti ve ücretsiz cenaze nakil işlemleri başta olmak üzere vatandaşlarına doğumdan ölüme kadar her türlü hizmeti sunmayı ilke edinen Elazığ Belediyesi, mezarlık içi yol yenileme ve bakım, yeni çeşmeler, su hattı döşeme çalışmaları, ağaçlandırma çalışmaları ve sıra mezar çalışmalarıyla göz dolduruyor. 

Vatandaşların cenaze defin ve mezar ziyaretlerini daha rahat koşullarda yapabilmeleri için başlatılan çalışmalarla Asri Mezarlık alanında deforme olan mezarlık içi ana ve ara yollarda yenileme ve bakım çalışması gerçekleştiriliyor. Asri Mezarlık ana ve ara yollarında başlatılan kilitli parke döşeme çalışması devam ederken, Gülmez Mezarlığı’nda ise 900m3 istinat duvarı yapım çalışmaları tamamlandı.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın en zor zamanlarında acılarını paylaşarak, destek olma yolunda cenaze hizmetlerinin ilk aşamasından son aşamasına kadar hizmetlerimizi 7/24 esasıyla vatandaşımızın ayağına götürüyoruz. Öte yandan Harput, Asri ve Gülmez mezarlıklarında çevre düzenleme, bakım ve yenileme çalışmalarını da aralıksız olarak sürdürüyoruz. Sosyal belediyecilik ilkemiz doğrultusunda en kaliteli hizmetle vatandaşlarımıza desteğimiz devam edecektir” denildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom