Elazığspor kaosa çekilmeye çalışıyor

Elazığspor’un olağan Mali ve Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı ile Adanademirspor maçı öncesinde yaşanan gelişmelerle ilgili Elazığspor Başkan Adayı Sedat Karataş, yazılı bir açıklama yaptı.

Elazığspor kaosa çekilmeye çalışıyor Spor

Elazığ’ın markası olan ve her Elazığlının gözbebeği gibi gördüğü Elazığpor’un müsebbipleri ile birlikte tüm kamuoyu tarafından bilinen sıkıntılarını gidermek için taraftarların genel beklentilerine cevap vermek ve takımı sahipsiz bırakmamak adına attıkları adımlara rağmen, eski ve müstafi kulüp başkanı Selçuk Öztürk ile bazı yönetim kurulu üyelerinin son günlerde ortaya koydukları tavırlara bir anlam veremediklerini belirten Elazığspor Başkan Adayı Sedat Karataş açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Bilindiği gibi mevcut  Yönetim Kurulu Üyeleri  ve Sayın Selçuk Öztürk'ün hala da geçerliliği ve samimiyeti şüpheli bir şekilde Elazığsor kulüp başkanlığından istifasının ardından,  takıma sahip çıkma ve yapılacak maçlarla ilgili hiç bir adım atmaması gerçeğini görerek takımın sahipsiz kalmaması ve özlenilen konuma yükselmesi için büyük fedakârlıklarla takımın hep yanı başında olduk.

Futbolcuların alacakları ödenmediği için antrenmanlara çıkılmadığı, teknik heyetin ve futbolcuların şehri terk etmeye hazırlandığı, sporcuların gelecek ile ilgili tüm beklenti ve hayallerinin yıkıldığı,  taraftarların umutsuzluğa düştüğü bir zamanda, takımın en zor anında gemiyi en son terk etmesi gereken bir numaralı sorumlu, büyük bir sorumsuzluk örneği göstererek sebep olduğu açmazlara rağmen istifa ederek takımı sahipsiz bırakmıştı.

Başkan Öztürk’ün istifasını sunması ve ardından oluşan belirsizlik ile mevcut yönetimin acziyeti sebebiyle futbolcuların kahvaltı yapacak zeytini bile olmazken bizler Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’ın talimatlarıyla anında eksikliklerin giderilmesi noktasında çalışmalara başladık.

Takımın; federasyona, futbolcu ve yargı nezdinde olan ve kulübü yasal olarak bağlayıp sınırlandıran acil maddi problemlerini giderdik. Biriken borçların bir kısmının ödenmesini sağladık.

Bu çalışmalarımızla birlikte taraftardan ve spor kamuoyundan gelen yoğun talep üzerine hiç de gündemimizde olmamasına ve takımın çok zorlu ve sıkıntılı bir konumda olunmasına rağmen sırf Elazığ’ın en büyük markası olan Elazığspor’un geleceği adına yapılacak genel kurul için adaylığımızı açıklamamız, hem şehir hem de takım adına bir zarurete dönüştü.

Başkanlık adaylığımızı kamuoyuna açıklamasından önce de Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz ve ekip olarak tüm arkadaşlarımızla birlikte, takımın problemlerini gidermesi noktasında gayretlerimiz olmuş, ödenmeyen yasal cezalar sebebiyle puan silinmesi hatta kümeden düşürülmesi gibi yaptırımlarla karşı karşıya kalan takım, kısa süre içinde bu problemlerinden arınarak birlik olma ruhuyla play off oynamaya yükselen bir konuma yükselmiştir.

Takımın sıkıntılı sürecine ve zor şartlara rağmen başkanlık adaylığını açıklamamızın ardından genel kurul yapılacak gün ve saatte yasal çoğunluluğun sağlanmaması için mevcut kulüp yönetiminin özel bir gayret sarf etmeleri Elazığspor ve onun geleceğini ne kadar düşünüldüğü ve dert edinildiğinin de somut ve bir o kadar da düşündürücü bir göstergesi olmuştur.

İşin bir başka üzücü tarafı ise kongrenin yapıldığı salona geldiği halde sırf şahsi hesapları ve çıkar ilişkileri sebebiyle bazı genel kurul üyelerinin de hazirun cetvelini imzalamamış olmalarıdır.

Halkı Elazığspor'dan, taraftarları stattan, delegeyi kulüpten soğutan art niyetli kişilerin kongre salonunda geldiklerinde ve Elazığspor genel kurul tarihinde bir ilk olarak, ilk oturumda 90 delegeyi salonda gördüklerinde panik yaşamaları ve bunu şaşkınlıkla karşılamaları da Elazığ ve Elazığspor'a olan sözde samimiyetlerini de taraftarlarımız tarafından sorgulanmasının önünü açmıştır.

KULÜP MÜDÜRÜNÜN İMZA YETKİSİ ELİNDEN ALINMASININ SEBEBİ NE?

Geçtiğimiz günlerde kongre süreci ile ilgili olarak takım adına üzüntü ve kaygı verici bu tür olumsuzlukların yaşamasına rağmen play off müsabakalarında Adanademirspor-Elazığspor maçı öncesinde de mevcut yönetim kurulu hem takımı hem de futbolcuları olumsuz yönde etkileyecek tartışmalı bir karar almıştır. Kulüp müdürü ve kulüp muhasebecisi hangi yetki ve hangi yasal hakla olduğu şüpheli bir şekilde eski ve müstafi kulüp başkanı Selçuk Öztürk tarafından çok kritik maçtan 2 saat önce telefonla bizzat kendisi aramak suretiyle imza yetkileri elinden alınmıştır. Böylesine kritik bir gün ve saatte kamuoyunda hiçbir karşılığı olmayan ve güvenini tamamen yitirmiş kukla ve muvazaa yönetim kurulu tarafından alınan bu karar takımın menfaatleri yerine kişisel hırs ve çıkarların ürünü olan yetki gasbıdır.

Bizler, son bir ay içerisinde yaptığımız her çalışmayı ve attığımız her adımı Elazığ spor için attık. Takımın sahipsiz kalmaması ve hedeflerinden sapmaması adına bu çalışmaları ortaya koyduk. Bunu yaparken de hiçbir şahsi ve özel düşüncemiz ve planımız olmadı.

Elazığspor, birkaç kişinin şahsi hesap ve çıkarlarına, ederi karşılığında borazanlık yapan ve bunu dönemsel çıkar ilişkilerine dayandırmayı meslek haline getirmiş,  şehir genelinde ve kamuoyunda “satılık gazeteci” olarak şöhret bulmuş, olmamış ve konuşulmamış konuları yaşanmış ve konuşulmuş gibi köşelerine taşıyan birtakım müfteri ve güdümlü şahısların sayıklamalarına terk edilecek bir takım değildir.

Elazığspor, kişisel hesaplaşmaların, şahsi egoların, rant kavgalarının zemini olacak bir takım değildir. Elazığspor, tükenmişlik sendromu yaşayanların, başarısızlıklarına kılıf ve gerekçe arayanların maceralarına heba edilecek bir takım değildir.

Elazığ spor, şanlı mazisi, tarihteki başarıları, zorluklara birlikte göğüs gerilerek elde etikleri destansı galibiyetlerle hafızalardaki yerini koruyan asil bir takımdır.

Elazığspor takımı ve onun saygın delegelerinin böylesi zor zamanlarda hisleri ve duygularıyla değil, vicdanları ve Elazığsporun menfaatlerini ve şehir insanının beklentilerine göre hareket etmesini diliyor, Elazığspor Adanademirspor maçında takımımıza başarılar diliyorum.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom