Kovancılar esnafı bu konuda şikayetçi

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan açıklamalarda bulundu.

Kovancılar esnafı bu konuda şikayetçi Güncel

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, ilçesinde bulunan esnafların sorunları ve beklentileri hakkında açıklamalarda bulunarak ilçede bulunan ulusal marketlerin esnafların işlerini durma nokrasına getirdiğini söyledi.

Başkan Özdağan: “Girişimcilik eğitimlerini çok önemsiyorum”

1 yıldır oda başkanlığı yaptığını ifade eden Başkan Özdağan ilçede 650’ye yakın esnafın faaliyet gösterdiğini belirterek açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Göreve geldikten sonra KOSGEB girişimcilik eğitimlerine çok önem verdik. Eğitimlerle 150 vatandaşa eğitim vererek belgelerini verdik. Kurslarımızda eğitimlerimiz devam ediyoruz. Girişimci kursiyer seçerken en önemsediğimiz en önemli şey farklı esnaf dalında faaliyet göstermesi. Çünkü aynı esnaf dalında olduğu zaman diğer esnaflara da zarar veriyor. Şimdiye kadar sertifika verdiğimiz arkadaşlardan ortopedi, kozmetik, yemek fabrikası ve ilçemizde olmayan sektörlerde faaliyet göstermeye başladılar”.

Özdoğan “İlçe halkı kendi esnafımızı tercih etsin”

Başkan Özdoğan: “Ben Kovancılar vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum. İlçe esnafımızı tercih etsinler ulusal marketleri tercih etmesinler. Vatandaşlarımız bilsin ki ulusal marketler gidici kendi esnaflarımız kalıcıdır. Ulusal marketlerde vatandaşlarımız 1 ekmek bile veresiye alamazlar. Marketlere giden para ilçemizi terk ediyor. Bu şekilde Kovancılar ilçesi fakirleşir. Paramız ilçede kalırsa ilçemiz zenginleşir ve ilçemizde yeni iş sahaları kazanmış oluruz. Vatandaşlarımızdan rica ediyorum ilçemizin esnaflarını tercih edin ve onları destekleyin. Bir ürün alırken hem avm’den hem de kendi esnaflarından sorsunlar aralarında hiçbir fark yoktur. Vatandaşlarımız ürün alırken son kullanma tarihlerine baksınlar mutlaka”.

Başkan Özdağan: “Kovancılar çok güzel bir ilçe”

Kovancılar ilçesinin 3 ilin yol güzergâhında olduğunu ifade eden Özdoğan: “İlçemizin bu özelliğine sahip fazla bir ilçe yoktur. Vatandaşlarımız esnaflarına sahip çıkarsa ilçemizi daha güzel günler bekliyor. “Esnafına sahip çık” SODES projemiz var. Vatandaşlarımıza ve esnaflarımızı bilinçlendirmek için böyle bir proje yapacağız. İleriki günlerde projeyi hayata geçireceğiz. Eğitimsiz bir esnafı günümüz kaldırmıyor”.

“Bağ-Kur primleri çok yüksek”

ElazığKovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, “Küçük esnafların BAĞ-KUR pirimi ödemekten çok zorlanıyor. 2015’de istatistiklerine göre Kovancılar ilçemizde  10 esnaftan 3 tanesi BAĞ-KUR primlerini ödeyemezken primlere gelen zamlarla esnaflarımız nasıl ödeyecek bilmiyorum. Çoğu esnafımız BAĞ-KUR’a borçlanacak. SGK’nın primlerde 100 TL indirimi oldu. Bunu BAĞ- KUR’dan da bu indirimi bekliyoruz. Küçük esnaflara devletten çok büyük destekler bekliyoruz” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom