Bingöl’ün 5 aylık uyuşturucu bilançosu

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 2016 yılının ilk 5 ayında gerçekleştirilen çalışmalarda, 45 adet sentetik uyuşturucu hap, 75 kilogram esrar ve 885 kök Hint keneviri bitkisi ele geçirildi. Olaylarla ilgili 19 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bingöl’ün 5 aylık uyuşturucu bilançosu Genel

Bingöl Valiliği, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmaları açıkladı. 1 Ocak- 20 Mayıs 2016 arasında 53 olayın vuku bulduğunun kaydedildiği açıklamada, “İlimiz genelinde 43 olayda uyuşturucu kullanan 66 şahsa uyuşturucu madde kullanmaktan işlem yapılmış, toplamda 45 adet sentetik uyuşturucu hap, 885 kök Hint keneviri, 6 kilogram 665 gram esrar, 264 gram toz esrar maddesi ele geçirildi. 10 olayda ise, 27 şahsa uyuşturucu madde imal ve ticaretinden işlem yapılarak toplamda 210 adet sentetik uyuşturucu hap, 68 kilogram esrar maddesi ele geçirilmiştir. Bu 27 şahıstan 18’i adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir” denildi.

TORBACILARA EŞ ZAMANLI OPERASYON

Vatandaşların uyuşturucudan korunması için uyuşturucu madde satıcılarına yönelik 5 planlı operasyon yapıldığı ifade edilen açıklamada, “Son olarak 19 Mayıs 2016 tarihinde yapılan planlı ve eş zamanlı operasyon kapsamında ise V.T., N.M.A., M.H.A. ve E.A. isimli şahıslar Bingöl il merkezinde bulunan ikametlerinde yakalanarak gözaltına alınmış, 2 şahsa uyuşturucu madde imal veya ticareti suçlarından, 1 şahsa görevi gereği ulaştığı gizli bilgileri açıklamak ve ağır cezalık suçtan aranan şahsın gizlenmesine yardım etmek ile kaçma teşebbüsü faaliyetlerinde bulunmak, suçluyu kayırmak suçlarından ve 1 şahsa da ağır cezalık suçtan aranan şahsın gizlenmesine yardım etmek ve kaçma teşebbüsü faaliyetlerinde bulunmak suçundan gerekli yasal işlemler yapılarak  şahıslar 20/05/2016 günü Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiştir. N.M.A. isimli şahıs Uyuşturucu Madde İmal veya Ticareti suçundan tutuklanarak Bingöl Kapalı Cezaevine gönderilmiş, diğer 3 şahıs ise adli kontrol kararıyla serbest bırakılmışlardır” ifadelerine yer verildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom