Kore ve Kıbrıs gazileri göreve hazır

Elazığ’da bulunan Kore ve Kıbrıs gazileri, terör olaylarına dikkat çekerek, her zaman göreve hazır olduklarını belirtti. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Namık Bulut, “Bizler gazi olarak her zaman göreve hazır ve devletimizin yanındayız. Bize görev düştüğü zaman bizde bu görevi seve seve yaparız" dedi.

Kore ve Kıbrıs gazileri göreve hazır Güncel

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şubesi tarafından son zamanlarda yaşanan terör olaylarına ilişkin basın açıklaması düzenlendi. Dernek binasında düzenlenen açıklamaya, Şube Başkanı Mehmet Namık Bulut ve gaziler katıldı. Terörün Türkiye’nin kanayan yarası olduğunu belirten Bulut, "Bu konuda gerekli çalışmaları yapıyor. İnşallah bunun sonu gelir. Ülkemizde evlatlarımız gidiyor. Annelerimiz her gün figan ediyorlar. Şehit olan askerimize, polisimize rahmet diliyorum. Bizler gazi olarak burada her zaman göreve hazır ve devletimizin yanındayız. Her zaman devletimizin emrindeyiz. Bize görev düştüğü zaman bizde bu görevi seve seve yaparız" diye konuştu.

“BİZ HER ZAMAN ASKERİZ”

Her zaman vatanı savunmaya hazır olduklarını vurgulayan 81 yaşındaki Kore gazisi Mustafa Fidan, “Çorman cephelerinde, Vegas, Kansas gibi yerlerde 1 sene kaldım. Buralarda savaştık ve çarpıştık. Ben şofördüm ve her tarafa giderdim. Orada hayatını kaybeden şehitlerimizi  defnettik. Şehitlerimize çok su döktüm. Her şeyle karşılaştım. İyi gün, kötü gün gördüm. Biz her zaman askeriz ve devletle beraberiz. Her zaman da savaşa hazırız” dedi.

20 yaşındayken Etimesgut’tan Kıbrıs savaşına katıldığını anlatan Kıbrıs Gazisi 63 yaşındaki Yusuf Aktağlı ise, “Ülkemizde de terör olayları var. Şehitlerimize Allah’tan rahmete dilerim. Biz de her zaman askeriz ve devletimizin yanındayız. Devletimizin bize bir görev vermesini bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom