Adana Demir’in gerçek yüzü

Elazığ deplasmanında Elazığlı taraftarlar tarafından ağırlanan Adana Demirli taraftarlar aynı ilgiyi Adana deplasmanına giden Elazığlı taraftarlara gösteremedi.

Adana Demir’in gerçek yüzü Spor

Elazığ Atatürk Stadı’nda 3-2 kazandığı maçın rövanşında mavi-lacivertlilere 2-1 yenilen Vartaş Elazığspor, play-off finaline yükselme şansını kaybetti. Maçın ardından Adana Demirsporlu oyuncular ile Vartaş Elazığsporlu oyuncular arasına tartışma çıktı. Oyuncuların arasına giren Teknik Direktör Ogün Temizkanoğlu, tartışmayı büyümeden önledi.

Daha sonra sahaya girerek kutlama yapan Adana Demirspor taraftarı ile tribünde bekleyen Vartaş Elazığspor taraftarı arasında gerginlik çıktı. Yaklaşık 200 kişilik taraftar grubu üzerine yürüyen binlerce Adana Demirli taraftarlar, çevik kuvvet engeliyle karşılaştı. Taraftarlar arasına giren çevik kuvvet ekibi, Adana Demirsporlu taraftarları uzaklaştırdı.

ELAZIĞ’DA KARDEŞLİK MESAJLARI VERİLMİŞTİ

Play Off’ta ilk maçtan önce Malatya’da kampa girmek isteyen Adana Demirspor kafilesi, Malatya’dan adeta kovularak Elazığ’a gelmişti. Elazığ’a gelmesi  Elazığlı taraftarlar tarafından olumlu karşılanmış ve sosyal medyadan kardeşlik mesajları verilmişti.

Elazığ Atatürk Stadı’nda oynanan maç esnasında da Adana Demirli taraftarlar centilmence karşılanmış ve Elazığ’dan Türkiye’ye futbolun dostluk olduğu dersi verilmişti.

ADANA DEMİRSPOR TARAFTARINDAN ÇİRKİN SALDIRI

Fakat dün oynanan rövanş maçının hem öncesi hem sonrası hem de maçın içerisinde hem bordo beyazlı futbolculara hem de taraftarlara çirkin saldırılar yapıldı. Elazığ’dan Adana’ya giden Elazığlı basın mensuplarının gol sevinçlerine dahi izin vermeyen Adanalı taraftarlar maç sonunda 200 kişilik Elazığ taraftarlarına doğru yürüdüler. Sahada hazır bulunan çevik kuvvet ekipleri olayı başlamadan bitirdi.

Maçın ardından Adana Demirspor taraftarları çirkin saldırılarına sosyal medyadan devam etti. Adana Demir’in taraftar grubu mavi şimşeklerin sosyal medya hesabından Elazığ adına çirkin sözler sarf edilirken Adanalı taraftarlar ise bu sözleri kabul eder nitelikte paylaşımlarına devam ettiler.

Elazığspor’un kardeş takım ilan ettiği Adana Demirspor taraftarlarının bu tutumu Elazığlı taraftarlar tarafından da tepkiyle karşılandı.

MALATYA UTANDIRDI

Maçın ardından Vartaş Elazığspor’a Eskişehirspor, Sivasspor, Urfaspor ve Erzurumspor’dan geçmiş olsun mesajı alırken bir mesaj da komşu takım Malatya’dan geldi. Yeni Malatyaspor’un taraftar gruplarından Derebeyi’nin yayımladığı mesajda “Demirspor'a Malatya'da izin vermedik Elazığ'a gittiler krallar gibi ağırlandılar. Adana'da her türlü çirkefliği Elazığ'a yaptılar. komşu şimdi bizi anladınız mı? Belki de bir çok hemşerimiz bize küfür bile etti. ama biz ezeli rakipsek ebediyen de dostuz. bizim her şeyimiz aynı… inanın binlerce Malatyalı olarak Elazığspor'un çıkmasını istiyorduk...” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom