MHP Heyeti ziyaretlerine devam ediyor

MHP Heyeti MUSİAD Elazığ şubesini ziyaret etti

MHP Heyeti ziyaretlerine devam ediyor Siyaset

Geçtiğimiz Perşembe günü akşam saatlerinde bir dizi çalışmalarda bulunmak üzere Elazığ’a gelen Miliyetçi Hareket Partili heyet, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şube Başkanı İbrahim Gök'ü ziyaret etti. Ziyarete, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu ve partililer katıldı.

Ziyarette açıklamalarda bulunan İsmet Büyükataman, 14 Eylül’de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla gerçekleşecek olan Elazığ mitingine değindi.

Büyükataman,’’MHP olarak dokuz ilde yapmayı planladığımız 'Milli Değerleri Koru ve Yaşat' açıkhava toplantılarımızın ilkini Bursa'da 'Kurtuluş', ikincisini İzmir'de 'Bayrak', üçüncüsünü Adana'da 'Vatan', dördüncüsünü Erzurum'da 'Birlik', beşincisini Konya'da 'Türkçe' temalı olarak, milletimizin coşkulu katılımı ile gerçekleştirmiş bulunuyoruz." dedi.

MÜSİAD Şube Başkanı Gök ise MHP heyetine Elazığ'ın coğrafi ve ekonomik durumuyla ilgili bilgi verdi. Gök, sanayicilerin diğer çevre illerle rekabet edebilmesi için şehir merkezinin teşvikte 5. bölgeye alınması, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi'ninse 6. bölgede yer alması gerektiğini söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu da bu coğrafyalarda yaşanılan kardeşliklerden bahsetti. Tanrıkulu; ‘’Türk Anadolu topraklarında bin yıldır aynı ailenin ferdi olarak yaşayıp kaynaşmış unsurların ortak adıdır. Bu topraklarda yaşayan insanlar, Sivas'ı doğusuyla batısıyla ayırmadan yüzyıllar boyu kardeşlik ve dayanışma hukuku içinde yaşamış, hemhal olmuştur. Aynı türkülerle duygulanmış, aynı ninnilerle büyümüştür. Bu sosyolojik ve kültürel gerçekleri inkar eden bölücülere inat, Elazığ'dan bin yıllık kardeşliğimizi kimsenin bozmaya gücünün yetmeyeceği mesajı omuz omuza, el ele verilecektir." şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom