Meteoroloji uyarıyor!

Meteoroloji Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Elazığ, Tunceli ile Bingöl’de yağışların belirli aralıklarla kuvvetli ve çok kuvvetli olarak etkisini göstereceği uyarısında bulundu.

Meteoroloji uyarıyor! Güncel

Bölge genelinde belirli aralıklarla devam eden yağışlarla ilgili Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi uyarıda bulundu. Malatya ve Adıyaman’da yağışların normal olarak devam edeceğini bildiren merkez, Elazığ, Tunceli ve Bingöl’de ise etkisini arttırarak zaman zaman kuvvetli ve çok kuvvetli olarak etkisini sürdüreceğini aktardı.

Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre, bölgemizde devam etmekte olan yağışların özellikle Elazığ, Tunceli ve Bingöl’de etkisini arttırarak yer yer kuvvetli ve çok kuvvetli yağışlara sebep olması bekleniyor.  Yağışlar nedeniyle yaşanabilecek su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir” denildi.

Merkez, ulaşımda aksamalar olabileceğini aynı zamanda rüzgar ve kısa süreli fırtına nedeniyle çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesine karşıda tedbirli olunması gerektiğini duyurdu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom