Hayvan sürüsünün üzerine yıldırım düştü

Bingöl merkeze bağlı Alibir köyünde dağda otlamakta olan küçükbaş hayvan sürüsünün üzerine yıldırım düştü. Sürüde bulunan 21 hayvan telef olurken, bir kişi hafif şekilde yaralandı.

Hayvan sürüsünün üzerine yıldırım düştü Genel

Olay, dün akşam saat 17.30 sıralarında merkez Alibir köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Hacı Çaparlar ve oğlu İdris Çaparlar hayvanlarını otlatmak için Ziyaret bölgesine götürdü. Burada hayvanların üzerine yıldırım düşerken, sürüde bulunan 21 küçükbaş hayvan telef oldu. İdris Çaparlar ise hafif şekilde yaralandı. Babası tarafından Bingöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Çaparlar, tedavisinin ardından taburcu edildi.

Olay hakkında bilgi veren Hacı Çaparlar, “Her zamanki gibi küçükbaş hayvanlarımızı otlatmaya çıkardık. Yağmur aniden bastırınca sürünün üzerine yıldırım düştü. 21 hayvanım telef oldu ve oğlum hafif şekilde yaralandı. 8 nüfusu hayvancılık yaparak geçindiriyorum. Başımıza gelen bu olay ekonomik olarak bizleri çok kötü etkiledi. Valilik ve ilgili kurumlardan mağduriyetimizin giderilmesi noktasında yardım bekliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom