Yılmaz Vural’a kınama

2016 Pro Lisans Kursiyerleri Yılmaz Vural'ın Elazığspor maçı sonrası yaptığı açıklamayla ilgili bildiri yayınladı.

Yılmaz Vural’a kınama Spor

Vartaş Elazığspor Teknik Direktörü Ogün Temizkanoğlu ve  Vartaş Elazığspor eski Teknik Direktörü Bayram Bektaş’ın da aralarında bulunduğu 2016 Pro Lisans Kursiyerleri, ortak bildiri yayınlayarak, 29 Mayıs Pazartesi günü oynanan Adana Demirspor - Vartaş Elazığspor  mücadelesinin ardından Yılmaz Vural'ın “taraftarlarımıza söyledim 90 dakika sabredin. 91.dakikada maç bittiğinde anamıza avradımıza küfredin” açıklamasını kınadıklarını bildirdiler.

2016 Pro Lisans Kursiyerlerinin yayınladığı bildiride şu ifadeler yer alıyor:

“29 Mayıs Pazartesi günü oynanan Adana Demirspor - Vartaş Elazığspor PTT 1. Lig 2. Maç sonrasında Sayın Yılmaz Vural verdiği röportajda sarf ettiği “taraftarlarımıza söyledim 90 dakika sabredin. 91.dakikada maç bittiğinde anamıza avradımıza küfredin” sözlerini Türk Antrenörleri olarak tasvip etmiyoruz ve kınıyoruz.

Tüm spor müsabakaları sonucu ve niteliği ne olursa olsun oyunculara, antrenörlere ve diğer paydaşlarına, en değerli varlığı ailelerine küfür etme hakkını kimseye veremez.  Ayrıca böylesine büyük kitlelerin önünde yapılan bu tür davranış ve açıklamalar gelecek nesiller için çok kötü örnek teşkil etmektedir.

Bu açıklamayı bu tarihte yapmamızın sebebi, centilmence ve çok zorlu yarışa giren değerli takımlarımızın motivasyonunun bozulmasını önlemektir.

Bu vesile ile bu zorlu yarışın içinde olan kazanan ve kaybeden bütün takımlarımızı tebrik eder yeni sezonda başarılar dileriz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom