Sağlıkçıların mezuniyet sevinci

Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2015-2016 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Sağlıkçıların mezuniyet sevinci Güncel

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yalnız, öğretim üyeleri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, mesleki bilginin yanında ihtiyaç olan en önemli şeyin insan ilişkilerinde vazgeçilmez olan sevgi, saygı, hoşgörü, sabır olduğunu söyledi. Mezuniyet günlerinin kendileri için önemli bir gün olduğunu dile getiren Prof. Dr. Demirdağ, "Mezuniyet törenleri sizin olduğu kadar bizim de en gururlu günlerimizden biridir. Bu nedenle, öğrencilerimizin mezuniyetlerinde en büyük paya sahip olan ve her biri ulusal ve uluslararası anlamda alanlarında en iyi olan bütün yönetici, öğretim üyesi ve öğretim elemanı arkadaşlarıma ve tüm fakülte çalışanlarına, tüm velilerimiz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederim. Mezun olan öğrencilerimize şiddetten uzak, hayat boyu başarılar dilerim" dedi.

2000 yılında kurulan Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde bugüne kadar toplam 2 bin 266 mezun verdiklerini kaydeden Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yalnız, "Sağlık Bilimleri Fakültesi'nden bu yıl 75 ebelik ve 139 hemşirelik olmak üzere toplam 214 öğrenciyi mezun ederek sağlık sektörüne kazandırdık" diye konuştu.

Dünyada kutsal sayılan bir mesleği yapmanın gururunu yaşadığını belirten Sağlık Bilimleri Fakültesi hemşirelik bölümü birincisi Nermin Kılıç, kendilerine emeği geçen hocalarına kendi ve arkadaşları adına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından mezun öğrencilere Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ve davetliler tarafından mezuniyet belgeleri ve ödülleri verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom