Ak, Akyürek ve Ertuğrul

Ak, Akyürek ve Ertuğrul
Bu aziz şehrin en sevdiğim yönlerinden biri de ülkemize kazandırdığı ünlü isimlerin sayısının hatırı sayılır oranda olması…
 
Bu isimlerden biri de TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Sanatçısı Oktay Ertuğrul.
 
TRT Kurumunda olması ve Radyo Sanatçısı olması nedeniyle belki bir çoğumuz bu ismi çok duymuyoruz…
 
Ama başarılı bir ses olduğu kanaatindeyim…
 
Yeni bir albüm çıkarmış genç isim, birçok mahalli ezgiye de burada yer vermiş ve güzel de yorumlamış…
 
Geçtiğimiz hafta İzmir’in sevilen ve sayılan isimlerden hemşehrimiz ve aynı zamanda İzmir Elazığlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı olan İş Adamı Nejat Ak ile memleketine gelen TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Sanatçısı Oktay Ertuğrul’a yine sanatçı olan eşi Umut Akyürek de burada eşlik etti.
 
İş Adamı Nejat Ak ve ailesiyle Elazığ’da birkaç gün geçiren sanatçı çift, Elazığ’da güzel de bir konser verdi…
 
Eşim ve kardeşlerimle birlikte katıldığım bu konser Elazığ’ın ilk ulusal televizyon kanalı olan Kanal 9 Televizyonunda da canlı ekranlara geldi. Bu vesileyle de bu güzel konser binlerce kişiye aktarılmış oldu. Konserde mahalli müzikten, sanat müziğine, sanat müziğinden halk müziğine kadar birçok güzel ezgiyi iki başarılı isimden dinleme fırsatı bulduk.
 
Televizyonun Genel Yayın Yönetmeni Arif Çakmak başta olmak üzere TV çalışanları da tam kadro oradaydı ve bu vesileyle de eski mesai arkadaşlarımla hasret giderme imkânı buldum.
 
İkilinin konserinde en güzel anlar ise Türk Sanat Müziği Sanatçısı Umut Akyürek’in Elazığ Mahalli Musikisinden eserleri seslendirmesi ve eşi Oktay Ertuğrul’un da Elazığ’da bir klip müjdesi oldu…
 
Aldığım bilgilere göre de klip’in çekimleri Arif Çakmak ağabeyimizin ekibi tarafından yapılmış ve kısa bir süre sonrada ekranlarda olacakmış.
 
İzmir Elazığ Tanıtım Günlerinde tanıştığım İş Adamı Nejat Ak ağabeyim hakikaten sıcakkanlı tavırlarıyla çok sevdiğim ve beğendiğim birisidir, kendisinin aracılığıyla tanışma imkânı bulduğum hemşehrimiz Oktay Ertuğrul ve eşi Umut Akyürek’de en az Nejat ağabey kadar sıcak ve samimi insanlardı. 
 
Öyle tahmin ediyorum ki Oktay Ertuğrul ve Umut Akyürek’i bundan sonra Elazığ’da daha fazla görme fırsatı bulacağız… 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom