Elazığ'da İstanbul’un fethi konseri

İstanbul’un fethinin 563. yılında Elazığ'da, Devlet Türk Müziği Korosu'nun konseriyle anıldı.

Elazığ'da İstanbul’un fethi konseri Güncel

Elazığ’da, İstanbul’un fethinin 563. yıldönümü dolaysıyla Devlet Türk Müziği Korosu tarafından konser verildi. Elazığ Devlet Korosu Salonu'nda düzenlenen ve Koro Şefliğini Kenan Çimtay’ın yaptığı koroda solo eserlerden oluşan marşlar, türküler, şarkılar ve ilahiler seslendirildi.

İstanbul’un Fethi'nin 563. Yıl dönümü dolayısıyla konser verdiklerini belirten Koro Müdürü Olcay Bürhan, “Elazığ Devlet Klasik Türk müziği Korosu olarak İstanbul’un fethinin 563. yıl dönümü dolayısıyla Elazığ Devlet Korosu olarak bir İstanbul Fethi Konseri düzenlendik. Koro Şefi Kenan Çimtay yönetiminde koromuz solo eserlerden oluşan marşlar, türküler, şarkılar ve ilahilerden oluşan bir konser sundu" dedi.

Fatih Sultan’ın emanetine sahip çıktıklarını ifade eden Bürhan, “İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet, fetih öncesinde ‘ya ben İstanbul’u alırım yada İstanbul beni’ diyerek İstanbul’u fethediyor. Bizlere İstanbul’u emanet etmiş bulunmaktadır. Bizlerde Fatih Sultan Mehmet’in bu mirasına sahip çıkmalıyız. Bu aziz günde de Fatih Sultan’ı ve kahramana askerlerimizi şükranla, minnetle yad ediyor, rahmet anıyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom