Kan bağışçılarına madalya

Türk Kızılayınca, Elazığ'da düzenli kan bağışında bulunan 231 kişiye altın, gümüş ve bronz madalya verildi.

Kan bağışçılarına madalya Güncel

Türk Kızılayı Elazığ Şubesince "14 Haziran Dünya Kan Bağışçıları Günü" dolayısıyla bir otelde düzenlenen törende, düzenli kan bağışında bulunanlar madalya ile ödüllendirildi.

47 kez kan bağışında bulunan Ferit Altaş isimli bağışçıya altın, 25 kez bağışta bulunan 10 kişiye gümüş, 10 kez kan bağışı yapan 220 kişiye de bronz madalya verildi.

Elazığ Kan Bağışı Merkezi Müdürü Selvi Eroğlu yaptığı konuşmada, Türk Kızılayının ülkenin kan ihtiyacının büyük kısmını karşıladığını söyledi.

Kızılayın ihtiyaç duyulan yerlerde olduğunu aktaran Eroğlu, "Yıl içerisinde kan bağışında bulunan bağışçılarımıza madalyalarını taktim edeceğiz. Türk Kızılayına yürek vermiş hiçbir karşılık beklemeden tanımadığı insanların hayatına dokunan bağışçılarımıza kurtarmış olduğunuz hayatlar için teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"HAYAT KURTARIYORUZ"

Türk Kızılayının bağışçılarından Ercüment Kadir Yaşar, yaklaşık 8 yıldır kan verdiğini söyledi.

En son üç hafta önce bağışta bulunduğunu anlatan Yaşar, "Vücudumun ürettiği bir şeyi başkalarının damarlarında dolaşarak onların hayatlarını kurtardığını düşündüm bu beni mutlu etti. Kan vererek hayat kurtarıyoruz." dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...