El emeği göz nuru eserler görücüye çıktı

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2015-2016 eğitim öğretim yılının sezon sonu sergisi açıldı.

El emeği göz nuru eserler görücüye çıktı Güncel

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce 14 usta öğretici ile 120 kursiyerin yapmış oldukları el emeği, göz nuru eserler görücüye çıktı.

Ahmet Aytar Meydanında düzenlenen serginin açılışına, Vali Murat Zorluoğlu’nun eşi Sevcan Zorluoğlu, Elazığ Milletvekili Ömer Serdar’ın eşi Filiz Serdar, Vali Yardımcısı Zekeriya Göker, Vali Yardımcılarının eşleri, ETSO Başkanı İdris Alan’ın eşi Medine Alan, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, kursiyerler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Serginin açılış kurdelesini kesen Sevcan Zorluoğlu ve beraberindeki davetliler daha sonra kursiyerlerin yapmış oldukları el emeği, göz nuru eserlerden oluşan sergiyi gezerek kursiyerlerle sohbet edip eserleri hakkında bilgi aldılar.

Sevcan Zorluoğlu ve beraberindeki davetliler kursiyerlere katkı sağlamak amacıyla kursiyerlerin yapmış oldukları eserlerden satın aldılar.

Sergi sonunda kursiyerler sertifikalarını Sevcan Zorluoğlu ve davetlilerin elinden aldılar.

Serginin sonunda bir değerlendirme yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kazim Atıcı; “Halk Eğitim Merkezi olarak 2015 – 2016 eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu yıl bizim açımızdan çok verimli bir yıl oldu. Yaklaşık 1300 kurs, 23.000 kursiyerle bu eğitim öğretim yılını tamamladık. Bunun haricinde özellikle yetiştirme ve destekleme kurslarında birinci dönem 500 ikinci dönem 300 öğrenciye hizmet verdik. Yine açık öğretim, açık ortaokul, açık lise de 17.000’nin üzerinde öğrencimize hizmet vererek başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirdik.

Bu yıl 30’a yakın kurs açtık. Bugün de Ahmet Aytar Meydanında 14 usta öğreticimizin katılımıyla büyük ve final sergimizi açmış bulunuyoruz. Birbirinden değerli ürünleri sergilemek bizler için büyük bir övünç kaynağı. Halk Eğitim Merkezi öğretmen ve kursiyerlerimizin eserlerin sergilendiği bu sergimizde kadınlarımızın emek ve sabır göstererek çok değerli el emeği, göz nuru eserleri sergilemeleri bizler için son derece onur vericidir.

Gönül bahçemizde ki güzelliklerin bir yansıması olan sergimizde emeği geçen değerli kursiyerlere ve usta öğreticilere teşekkür ediyorum, gönüllerimizin güzelliklerle, iyiliklerle oyalanması dileğiyle sevgi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom