Bu fabrika bölgeye ihracat yapıyor

Elazığ’da kurulan ve Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nin birçok iline ihracat yapan çit tel fabrikasında altıgen çit tel, helezon çit tel, pvc kaplı çit tel, dikenli tel ve birçok çit tel üretimi yapılıyor.

Bu fabrika bölgeye ihracat yapıyor Güncel

2010 yılında kurulan Fabrikasında 10’larca kişi evine ekmek götürürken fabrikada üretilen çit telleri birçok nakliyeci esnafı Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesine taşıyor.

ATİLLA YILMAZ: “HEDEMİZ ÇOK BÜYÜK”

Elazığ ekonomisi ve çit tel üretimi hakkında açıklamalarda bulunan Yılmazlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Yılmaz, Elazığ’ın en büyük eksikleri arasında alış verişte milliyetçi olmaması olduğunu ifade ederek çit tel fabrikasının Elazığ ve bölgesi için bir şans olduğunu vurguladı.

Elazığ’ın en büyük ve en kapsamlı tel fabrikasının firmaları olduğunu vurgulayan Yılmaz, firma olarak büyüme devam edeceklerine inançlarının tam olduğunu ve hedeflerinin Elazığ’dan Türkiye’nin dört bir yanına ihracat yapmak olduğunu söyledi.

Atilla Yılmaz, fabrikalarını kurma süreci hakkında da bilgiler vererek “Biz Elazığ’da çit tel satarken ürünlerimizi Adana ve İstanbul’dan getiriyorduk. Ürünleri alırken nakliye sıkıntı oluyordu, ürün alırken sıkıntılar yaşıyorduk. Biz de karar aldık çit tel fabrikası kurduk. Çünkü Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nin çit tel fabrikasına ihtiyacı vardı. Bu ihtiyacı firmamız giderdi” dedi.

Ürettiği ürünlerin batıdaki fabrikalardan daha kaliteli olduğunu altını çizen Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Yılmaz, fabrikalarında son sistem cihazlarla çit tel ürettiklerini ve Diyarbakır başka olmak üzere Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesine ihracat yaptıklarını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom