Suriye’ye Yardımlarımız Devam Edecek

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları Suriye’ye İnsani Yardım Platformu üyeleri, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’nu ziyaret etti.

Suriye’ye Yardımlarımız Devam Edecek Güncel
Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları Suriye'ye İnsani Yardım Platformu üyeleri Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu'nu ziyaret etti.
 
Ziyarette ilk olarak bir açıklama yapan Şanlıurfa Belediyesi Meclis Grup Başkan Vekili Adil Saraç, "Suriye'de bir iç savaş var ve bu savaşı başlatan bizler değiliz. Bitirecek olan da biz değiliz, malum bir söz vardır, filler çarpışınca arada atlar ezilir. Biz atların ezilmesinden muzdaribiz. Oradaki mağdur halk, kadınlar ve çocuklardır. Biz çalışmalarımıza 11 ay önce başladık. Oradaki insanlara bir şekilde ulaşalım ve yardım götürelim diye. Halktan topladığımız yardımları Suriye'de 17 ayrı bölgeye ulaştırdık. Bu yolda belediyelerimizi ziyaret ediyoruz ve buna Niğde ve Nevşehir'den başladık. Kırşehir, Yozgat, Çorum, Amasya, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Elazığ'dayız. Sizden himmet ve destek bekliyoruz. Umuyorum ki Elazığ halkı da bizlerin bu çağrısına anlamlı bir cevap verecektir." diye konuştu.
 
Başkan Selmanoğlu ise yaptığı açıklamada, "Elimizden gelen gayreti sarf edeceğimize inanmanızı istiyorum. 'Komşusu açken kendisi tok gezen bizden değildir' emri de var. Gerçekten kan var şiddet var huzursuzluk var. İnşallah bu kan biter. Gönülden desteğimiz ve duamız var. Sizlerinde ifade ettiği gibi hükümetimizin çok güzel çalışmaları var bu konuda, Sivil Toplum Kuruluşları olarak çalışmanız da bizleri sevindirdi ve elimizden gelen desteği vereceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum." dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom