Her gün bir mahallede iftar buluşması

Ramazan ayı nedeniyle 500 kişilik iftar çadırı kurduklarını belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, gezici olarak bir iftar çadırı daha hazırladıklarını, her gün bir mahallede vatandaşla buluştuklarını kaydetti.

Her gün bir mahallede iftar buluşması Güncel

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz,  ziyaret ettiği iftar çadırında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Ahmet Aytar Meydanı'nda kurdukları çadırda her gün iftar verdiklerini belirten Başkan Yanılmaz, ”İftar çadırımızı 500 kişilik planladık. Ancak bu sayı her geçen gün biraz daha artmaya başladı. Sayı kaç olursa olsun yemek kapasitesini arttırarak vatandaşımıza iftar yemeği vermeye devam edeceğiz. Aynı zamanda belediye olarak gezici bir iftar çadırı daha kurduk, her gün bir mahallede iftar vereceğiz” dedi.

Ramazan coşkusunu en iyi yaşamak için çeşitli etkinliklerin de yapıldığını belirten Başkan Yanılmaz, ”Harput’ta düzenlenen programla Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve kasidelerle Ramazan’ı anıyoruz. Bunun yanı sıra Kültür Park’ta benzer şekilde programlarımız oluyor” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom