İftar çadırında Suriyeli çocuklar tartaklandı

Bingöl'de iftar çadırında sıraya giren Suriyeli çocukların belediye başkanı şoförü ve zabıta ekipleri tarafından tartaklanarak sıradan çıkarılması büyük tepki topladı.

İftar çadırında Suriyeli çocuklar tartaklandı Genel

Bingöl'de Ramazan dolayısıyla Sanat Sokağı'nda belediye tarafından iftar çadırı kuruldu. Kurulan iftar çadırına Ramazan'ın ilk günü giden Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile eşi Pervin Barakazi sıraya girenlere yemek dağıttı. Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile eşi yemek dağıtırken oluşan uzun kuyrukta bulunan bazı Suriyeli çocuklar belediye başkanı şoförü ve zabıta ekipleri tarafından sıradan çıkarılmaya çalışıldı. Şoför ve zabıta ekiplerinin sıradan çıkarmak istediği Suriyeli çocuklar direnince, sıradan çekilerek tartaklandı. Görüntülerde belediye başkanı şoförü ile bir zabıta memuru sıraya giren bazı çocukları çıkarmaya çalışıyor, çocuklar sıradan çıkmamak için ısrar edince belediye başkanı şoförü çocuğu tartaklıyor, zabıta memuru ise Suriyeli çocuğu sıradan çıkarıyor. Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve eşi Pervin Barakazi'nin yemek dağıttığı sırada yaşanan bu olay bir vatandaş tarafından cep telefonuna kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı. Ramazan ayının ilk iftarında yaşanan bu olay sosyal medyada paylaşım rekorları kırarken, görüntüleri izleyenler yazdıkları yorumlarla duruma sert tepki gösterdi.

Öte yandan konu ile ilgili Bingöl Belediye Başkanlığı yetkilileri açıklama yapmazken, edinilen bilgiye göre Belediye Başkanı Yücel Barakazi görüntülerin ortaya çıkmasının ardından inceleme başlattı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom