Engelliler ve hastalar da ekipler tarafından taşınarak oylarını kullandı

Elazığ'da oy kullanmak isteyen fiziksel engelli vatandaşların, belediye ekipleri tarafından taşınarak oy kullanmaları sağlandı.

Engelliler ve hastalar da ekipler tarafından taşınarak oylarını kullandı Güncel

Elazığ Belediyesi, oy kullanmak isteyen engelli vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için engelli taşıma araçları ile hizmet verdi. Oy kullanmak isteyen fiziksel engelli vatandaşlar, Alo 153 Beyaz Masa hattını arayarak, belediye ekiplerine ulaştı. Belediyede hazır bekletilen 2’si engelli 15 araç hasta ve engellileri alarak oy kullanacakları okula götürüp, oyunu kullanmasının ardından evine tekrar bıraktı.

Rüstempaşa Mahallesi’nde ikamet eden fiziksel engelli 63 yaşındaki Telli Bulut da, oy kullanmak için beyaz masa birimini aradı. Tekerlekli sandalye ile hayatını sürdüren Bulut’u ekipler, engelli aracı ile evinden alıp oyunu kullanacağı Gazi Anadolu Lisesi’ne götürdü. Oy pusulası yetkililer tarafından araca getirildi. Oyunu kullanan Bulut, daha sonra tekrar evine bırakıldı.

Teyzesinin engelli olduğunu belirten yeğeni Veysel Polat, “Allah belediyemizden razı olsun. İyi bir hizmet. Burada bu tür zorluklara karşı belediyenin faydasını görüyoruz. Başarılarının da devamını diliyorum. Teyzem engelli. Getirme götürme sıkıntısı vardı. Getirdik burada oyunu rahat bir şekilde kullanabildi” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...