Demir; Elazığ'da destan yazılacak

Demir; Düzenlenecek olan mitinge tüm Elazığ haklını davet etti

Demir; Elazığ'da destan yazılacak Siyaset
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, MHP Genel merkezi tarafından 14 Eylül Cumartesi günü Elazığ’da düzenlenecek kardeşlik mitingine tüm Elazığ halkını davet etti. 
 
Demir, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, MHP genel merkezi tarafından 2013 yılı içerisinde 9 ilde düzenlenmek üzere planlanan Milli değerleri koru ve yaşat açık hava toplantılarının altıncısının Elazığ’da kardeşlik mitingi adı altında düzenleneceğini hatırlattı. 
 
Demir, 14 Eylül 2013 cumartesi günü saat 16.00 da istasyon meydanında düzenlenecek mitingde MHP Genel Başkanı Dr. Devlet BAHÇELİ’nin halka sesleneceğini söyledi. 
 
Elazığ’da “Kardeşlik Mitingi” tertiplenmesinin Elazığ ve bölge coğrafyası açısından çok büyük önemi olduğuna dikkat çeken MHP İl Başkanı Oğuzhan Demir, şöyle konuştu: “Türkiye bulunduğu coğrafya itibarı ile üzerine her zaman her türlü oyunların oynandığı, kardeş kavgalarının tetiklendiği, üniter yapının ortadan kaldırılmaya çalışıldığı, Anadolu coğrafyasından Türk milletinin çıkarılmaya çalışıldığı gerçekleri ile milletimiz artık karşı karşıya kalmıştır.
 
Dün sinsice planlanan senaryolarını uygulamaya koyanlar, bugün milli birliğimizi, ortak yaşama değerlerimizi ortadan kaldırmaya çalışarak adeta Milletimizi bir iç savaş ve kargaşa ortamına doğru sürüklemeye çalışmaktadırlar. Türk Milletinin bin yıldan beri bu topraklar üzerinde birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığı vatandaşlarımızı birileri sosyolojik olarak ayrıştırma gayreti içerisine girmiş adeta “etle – tırnağı” birbirinden ayırmaya çalışmaktadır.
 
Anadolu’nun vatan olduğu günlerden beri, aynı coğrafyada bir ve beraber yaşadığımız insanlarımızın tarihimizin hiçbir döneminde kökünü, kökenini ve mezhebini sorgulamadık, sorgulayanlara da müsaade etmedik.Kökü, kökeni,mezhebi ne olursa olsun bin yıldan beri birlikte yaşayan insanlarımız bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşamış, birbirisinden kız alıp vermiş, ekmeğini paylaşmış, dertlerini paylaşmış, mutluluğunu paylaşmıştır. Bu coğrafya birileri için toprak parçası olarak çok farklı anlamlar ifade etse de bizim için insanoğlunun birbirisinden ne kadar çok farklılığı olursa olsun barış içerisinde en uzun yaşadığı, adalet ve insani değerlerin en üst seviyeye çıkarıldığı topraklardır.
 
MHP genel merkezi tarafından, “Milli Değerleri Koru ve Yaşat" adı altında düzenlenen Bursa'da "Kuruluş", İzmir'de "Bayrak", Adana'da "Vatan", Erzurum'da "Birlik", Konya'da "Türkçe" Mitingi ile devam eden açık hava toplantılarının 6. olarak hafta sonu Cumartesi saat 16.00 da ilimizde "Kardeşlik" Mitingi düzenlenecektir.
 
Elazığ ilinde “Kardeşlik Mitingi” tertiplenmesinin ilimiz ve coğrafyamız açısından çok önemi vardır. İlimiz adeta küçük bir Türkiye’dir. Son yıllarda aldığı göç ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun bir çok şehrinden gelen insanlarımızla, İlçelerimizden gelen insanlarımızla sosyal barış ve huzur içerisinde yaşamın sürdürüldüğü bir ildir. Elazığ Türk Milleti ve Türk devletinin en güvenli ve huzurlu şehirlerinden birisi olarak KARDEŞLİK MİTİNGİ için özel olarak seçilmiş bir ildir.
 
İlimiz kardeşlik duygularının en yoğun yaşandığı, birlik ve beraberliğin sabote edilmesine müsaade edilmeyen en önemli illerden birisidir. Kökünü, kökenini ve mezhebini sorgulamadığımız, Tuncelili-Muşlu- Bingöllü-Vanlı-D.bakırlı-Malatyalı-Bitlisli ve daha bir çok ilden gelen vatandaşlarımızın huzur adasıdır. Elazığ aslında küçük Türkiyedir.
 
Kardeşliğin yaşadığı ve yaşatıldığı nadir illerimizde MHP genel merkezi tarafından 14.09.2013 cumartesi saat 16.00 da istasyon meydanında düzenlenecek olan KARDEŞLİK MİTİNGİMZE bütün halkımız davetlidir.
 
Bu gün başta Türkiye bütün dünyaya Ortadoğu’nun kan gölüne ve kaos ortamına dönüştürüldüğü şu günlerde kardeşliğimizi kimsenin bozamayacağının gösterileceği gündür.
 
Türk milleti büyük ve güçlü bir millettir.
 
Türkiye’yi etnik, coğrafi ve sosyal olarak bölenlere inat, bir ve bütün olduğumuzu bu mitingle bütün dünyaya haykırmaya aziz vatandaşlarımızı davet ediyoruz.
 
Aynı türkü ile hüzünlenen ve mutlu olan, aynı damak tadına sahip olan, aynı sokaklarda oynayarak büyüyen, heyecanı, hüznü ve mutluluğu ortak olan insanların birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanlara inat bütün hemşerilerimizi mitinge davet ediyoruz.
 
Bu mitingSosyolojik olarak birbirisinden ayrışamayacak olan insanları ideolojik olarak ayrıştırmaya çalışanlara inat bin yıllık kardeşliğimizin yaşatılması mitingidir.
 
Türküsü bir,Ninnisi bir,Ağıtı bir,Korkusu bir,Sevdası bir,Tutkusu bir,Kardeşliğin öyküsünün Elazığ’dan bütün dünyaya haykırılmasıdır…
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom