Kapalı Çarşı esnafına ziyaret

İl Gıda ve Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan; ilimizin tarihi ve kültürel dokusundan özdeşleşen kapalı çarşıda esnaf ziyareti yaptı.

Kapalı Çarşı esnafına ziyaret Güncel

Yaptığı bu ziyaret esnasında esnaf sorunlarını dinleyen Turan Karahan “Kapalı Çarşı, ilimizi ziyaret eden insanların uğrak yeri olan ve özellikle memleketine giderken hediyelik eşya götürebileceği bir yerdir. Bu nedenle biz burayı önemsiyoruz. Ekiplerimizle birlikte sadece Kapalı Çarşı’da değil ilimizin her yerinde yaklaşık 4 bin civarında perakende satış noktası ve 370 civarında da imalathaneden oluşan yapıların tamamını denetliyoruz” dedi.

Yeni bir uygulama başlatacaklarını ve bunun çalışmalarının devam ettiğini ifade eden karahan; “Ayrıca bu denetim çerçevesinde Bordo Beyaz bayrak uygulamasını getireceğiz. Hijyene, standartlara, kaliteye ve fiziki koşullara riayet eden, yani denetim koşullarını dört dörtlük yerine getiren esnaflarımıza Elazığsporumuz ‘un rengi olan Bordo-Beyaz bayrak vereceğiz.Amacımız ve önceliğimiz ceza yazmak değil, yönetimimiz, belediye ekipleri ve esnaflarımızla bir araya gelerek, standartlarımızı ve beklentilerimizi ortaya koymaktır. Bu beklentiler çerçevesinde belirli süreler tanıyacağız. O süre zarfında esnaflara  koymuş olduğumuz kriterleri, uygulama noktasında ise gerekli hassasiyeti ve özeni  gösterirlerse inşallah onlarla birlikte bu çarşımızı daha iyi bir noktaya getirmek için el birliği ile  iyi bir çalışma ortaya koyacağız” şeklinde konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler