Ağustos ayında 1 Milyon TL ceza yazıldı

Ağustos ayında yapılan trafik denetimlerinde 1 Milyon TL ceza yazıldı

Ağustos ayında 1 Milyon TL ceza yazıldı Güncel
Elazığ Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Ağustos ayı içerisinde Elazığ il sınırlarında 19.066 araç denetimden geçirildi. Denetimlerde 502 sürücüye MOBESE görevlileri tarafından, 54 sürücüye ise Fahri Trafik Müfettişleri ve Genel Zabıta tarafından Trafik Cezası uygulanırken,  13 sürücüye Alkollü Araç Kullanmaktan işlem yapılıp ehliyetlerine el konuldu.
 
Denetimlerde ayrıca 2882 sürücüye Aşırı Hızlı Araç Kullanmaktan, 122 sürücüye Kırmızı Işık İhlali yapmaktan, 105 sürücüye Emniyet Kemeri ve Kask Kullanmamaktan, 4 sürücüye Seyir Halindeyken Cep Telefonu Kullanmaktan işlem yapıldı.
 
 129 aracın trafikten men edildiği denetimlerde 91 sürücüye sürücü belgesiz ve yetersiz sürücü belgesi ile araç kullanmaktan işlim işlem yapıldı. 
 
Bunların yanısıra Ağır Tonaj uygulamasında 6 araca 43.510 TL idari para cezası uygulanırken, ayrıca il genelinde toplam 5.348 sürücü ve araç plakasına 1.005.894 TL İdari Para Cezası uygulandı.
 
Açıklamada Elazığ’da Ağustos ayı içerisinde 133 Trafik Kazası meydana geldiği, bu kazalar sonucunda 238  kişinin yaralandığı belirtildi. 
 
Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce il merkezinde yapılan denetimler kapsamında Malatya, Cahit Dalokay, Hulusi Sayın ve Zübeyde Hanım Caddeleri’nde “Radarla Hız Denetimi” yapılmakta, diğer caddelerimizde ise “Alkol, Kırmızı Işık, Emniyet Kemeri, Kask ve Cep Telefonu Uygulamaları” yapılıyor.
 
Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce ise Elazığ’ın diğer illerle bağlantı yollarında her gün video kameralı hız denetimleri, yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçların denetimi, Emniyet Kemeri Denetimi ve alkol denetimleri Devlet Karayolu olan Bingöl (300-25), Malatya (300-24), Diyarbakır (885-10) karayolunda devam ediyor.
 
Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada, İl merkezinde ve ilimizin diğer illerle bağlantı yollarında vatandaşların  güvenli, rahat ve huzur içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak; ayrıca, Karayolları Trafik Güvenliği Stratejisi Eylem Planı kararları doğrultusunda 2013 yılında trafik kazası sonucu meydana gelen ölümlerin 2020 yılına kadar % 50 azalmasını sağlamak amacıyla özellikle hız ve emniyet kemeri denetimlerine ağırlık verileceği belirtildi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom