Anne Üniversitesi 4. dönem mezunlarını verdi

Elazığ’da kurulan Türkiye’nin 5. Anne Üniversitesi, 4. dönem mezunlarını verdi.

Anne Üniversitesi 4. dönem mezunlarını verdi Güncel

Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen Anne Üniversitesi’nin dördüncü döneminden mezun olan anneler için mezuniyet töreni yapıldı. Annelerin donanımını artırarak, bilgilerini güncellemek ve   sosyal hayata daha aktif katılımlarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Anne Üniversitesi'nde eğitim alan anneler, 8 hafta süren eğitimlerini tamamlamalarının ardından sertifikalarını aldı. Kültür Park Amfi Tiyatro'da düzenlenen mezuniyet törenine, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve eşi Nebahat Yanılmaz, Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Çolak, öğretim üyeleri, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı. Eğitimin bir toplum için vazgeçilmez olduğunu belirten Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Çolak, eğitimin yaşı olmadığını söyledi.

Bir annenin değişiminin toplumun değişimi olduğunu vurgulayan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz "Türkiye’deki 5 anne üniversitesinden biri olan Elazığ'daki Anne Üniversitesi 4. mezunlarının, mezuniyet törenindeyiz. Öncelikle bir annenin değişimi, bir toplumun değişimidir diyerek bütün anneleri tebrik ediyorum. Cennet ayakları altında olan annelerimiz, topluma ne kadar hizmet ederlerse toplumun o kadar dinamik olacağını hepimiz biliyoruz” diye konuştu.

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ise, eğitime katılan anneleri tebrik ederek, sunulan hizmetten dolayı Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi’ni kutladı. Konuşmaların ardından Anne Üniversitesi’nden mezun olan anne ve anne adaylarına protokol üyeleri tarafından sertifikaları verildi. Tören, annelerin kep atmalarının ardından sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom