Elazığlı Pilotun Ailesi Bakanla görüştü

Dışişleri Bakanı Ahmet DAVUTOĞLU Lübnan'da kaçırılan pilotların ailelerini makamında kabul etti. Bakan DAVUTOĞLU ile görüşmeye Elazığlı pilot Murat AĞCA'nın eşi Nur AĞCA ile kardeşi Mesut AĞCA katıldı.

Elazığlı Pilotun Ailesi Bakanla görüştü Güncel
Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL’ün ardından, Dışişleri Bakanı Ahmet DAVUTOĞLU da, Lübnan’da kaçırılan Türk pilotları ile ilgili konuştu. DAVUTOĞLU Lübnan’da kaçırılan pilotların ailelerini makamında kabul etti. Kabulün basına açık kısmında kısa bir konuşma yapan DAVUTOĞLU, kaçırılan 2 Türk pilot Murat AKPINAR ve Murat AĞCA'NIN eşlerine duruşlarından ötürü kendilerini takdir ettiğini söyledi.
 
 Kabule pilotların eşlerinin yanı sıra bazı aile üyeleri de katıldı. Burada kısa bir konuşma yapan Bakan DAVUTOĞLU, ‘Murat'ların muratlarına kavuşması, vatanlarına ailelerine kavuşması yönünde yoğun çaba sarf ediyoruz.’ İfadesine yer verdi.
 
 Pilotların kaçırıldığı ilk gün, eşlerinin gösterdiği dirayetin kendisini çok etkilediğini belirten DAVUTOĞLU, ‘Eşler olarak o kadar metanetli ve dirayetli ve devlete olan güveninizi ifade ederek tepki gösterdiniz ki bu her türlü takdirin ötesinde. Böyle zor durumlarda bizim milletimizin tek bir vücut olduğunu ailelerin tek bir vücut olduğunu devletimizin milletimizle bütünleştiğini cümle alem bilir. Bu konuda çok güzel bir örnek teşkil ettiniz, onun için takdirlerimi ifade etmek istiyorum.’ Şeklinde konuştu.
 
 Benzer durumlarda çok vatandaşının ailelerine kavuştuğunu kaydeden DAVUTOĞLU, hayırlı netice alacakları alacaları tereddüt yaşamadıklarını belirtti.
 
 Basının görüntü almasından sonra, görüşme basına kapalı olarak devam etti. Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Beyrut seferini yapan pilot Murat Akpınar ve ikinci pilot Murat Ağca Beyrut'ta kaçırılmıştı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom