Çemişgezek’in çalışkan çocukları ödüllendirildi

Tunceli’nin Çemişgezek İlçe Kaymakamı Harun Kazez, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında derece yapan öğrencileri ödüllendirdi.

Çemişgezek’in çalışkan çocukları ödüllendirildi Genel

Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, TEOG sınavında yurt genelinde yüksek derece yapan 13 öğrenciyi makamında ağırlayarak tebrik etti. Kaymakam Kazez, ulusal basında da geniş yer bulan Çemişgezek’in eğitimdeki başarısını tebrik için ağırladığı öğrencilere önce Tunceli Valisi Osman Kaymak tarafından öğrencilere gönderilen teknoloji market ürünü ödüllerini, daha sonra ise kendi ödüllerini verdi. Kaymakam Kazez ilçenin eğitimdeki başarısından dolayı eğitim camiasının öğretmen ve idarecilerine de başarı belgesi verdi. Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen ödül törenine başarılı öğrencilerle birlikte Milli Eğitim Müdürü Mehmet İzzet Demir, Şube Müdürü Vural Berker, okul idarecileri, çok sayıda öğrenci velisi ve yakını katıldı.

Sınavda sorulan 120 soruyu doğru cevaplayıp ulusal medyanın da dikkatini ilçenin üzerine çeken İstiklal Ortaokulu öğrencisi Ömür Abay ve Payamdüzü Ortaokulu öğrencisi Mahir Gündoğdu başta olmak üzere, soruların tamamına yakınını cevaplayarak büyük bir başarıya imza atan Çemişgezek’in çalışkan öğrencileri ile birlikte öğretmenlerinin ve velilerin sevinçleri gözlerden kaçmadı. Eğitimdeki başarının Çemişgezek için gelenekselleştiğini belirten Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, ”Bu yıl yine Çemişgezek ilçemiz sıra dışı bir başarıya imza attı. İki Türkiye birincisi çıkardı. Geçen sınavda da bizim Türkiye birincilerimiz vardı. Biliyorsunuz büyük şehrin imkanları, okulları, servisleri, özel hocaları, bunlar varken Çemişgezek’in bu denli bir başarı elde etmesi gerçekten büyük bir olay. Biz bunu çok önemsiyoruz. Burada tabii ki en büyük katkı öğrencilerimizle birlikte velilerimizin, öğretmenlerimizindir. Kararlılığın ve azmin neler yapabileceğini öğrencilerimiz çok açık bir şekilde göstermişlerdir. Demek ki şartlar ne olursa olsun, gerçekten insan azim ettiği şeyi başarıyor. Ben o yüzden başarılı öğrencilerimizi kutluyorum. Allah başarılarının devamını nasip etsin. Çemişgezek’e ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Öğrencilere yaz tatili tavsiyelerinde de bulunan Kaymakam Kazez, “Tabii ki eğlenmek artık hakkınız. Sene boyunca çalıştınız. Elbetteki bunun bir mükafatı olacak. Size tavsiyem, size verdiğimiz hediyelerin içinde de vardır, bol bol kitap okuyun. Özellikle dünya klasiklerinin size çok faydası olur. Romanda olsa hikaye de olsa okuyun. Okumak sizlere müthiş bir kavrama ve anlama yeteneği kazandıracaktır. Eğlenirken de okumayı ihmal etmeyin” diye konuştu.

“BAŞBAKANIMIZA VE VALİMİZE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ”

Tunceli Valisi Osman Kaymak’ın gönderdiği hediyeleri de takdim eden Çemişgezek Kaymakamı Kazez, Çemişgezek’in başarısının Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğunu belirterek, “Özellikle belirteyim ki, Sayın Başbakanımız da aramış Sayın valimiz ile görüşmüş. Tabii ki burayla ilgili olduğundan, burayı gözettiğinden dolayı Sayın Başbakanımıza teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyoruz. Sayın Valimiz de aradı bizleri tebrik etti. Öğrencimiz yaylada olduğu için telefonla görüşmüşler. Öğrencimizin telefonu olmadığından iletişim kurmak zor olunca vali bey de daha rahat iletişim kursun diye bir cep telefonu hediye gönderdi. Sayın valimize de teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaymakamlık olarak ilçedeki eğitimin üzerinde hassasiyetle durduklarını belirten Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, sene başında hiçbir öğrenci ayırt etmeksizin, bütün öğrencilere TEOG ve YGS’ye hazırlık kitaplarını ücretsiz şekilde verdiklerini söyledi. Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez’in başarılı öğrencilerin isteği üzerine cep telefonuyla öz çekim yapması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından tören sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom